Sparta rozhodla v druhé půli, Neapol překvapivě padla v Bernu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta roli favorita v zápase se Slovanem Bratislava naplnila až ve druhé půli. Letenští porazili svěřence nového kouče Jozefa Chovance hladce 3:0, i když v jeden moment to vypadalo, že se utkání ani nedohraje z důvodů výtržností fanoušků v hledišti. Za dva týdny se hraje odveta v Praze.

Kluby, které si postavení mezi elitou neužily více než sezónu

Nový kouč na lavičce Slovanu vyrukoval na trávník s nečekanou jedenáctkou. Hned v úvodu zahrozili hosté po nadějné kombinaci před brankou. Skóre mohl otevřít v 21. minutě Costa, který do odkryté branky hlavou netrefil a míč se odrazil od břevna. Pět minut před koncem první půle byl zápas přerušen z důvodu výtržností fanoušků hostí, na které reagovali příznivci domácích. Delegát UEFA rozhodl o pokračování zápasu, ale pohrozil, že v případě dalších nepokojů bude předčasně ukončen. Po čtyřicetiminutové pauze se dohrál první poločas a následovala řádná přestávka.

Ve druhé půli otevřela skóre Sparta brankou kapitána Lafaty, který se však prosadil z ofsajdu, kteří sudí přehlédli. O Pět minut později se prosadil i talent Pobřeží slonoviny Konaté a dal svůj první pohárový gól. V závěru ještě svou premiérovou trefu obohatil nahrávkou Krejčímu, který upravil výsledek na konečných 3:0 pro Spartu.

Neapol překvapivě padla na půdě Young Boys Bern 2:0, což znatelně zamotalo tabulku skupiny I. Italové nastoupili bez řady opor v základu. Především ochuzena o Higuaína, Hamšíka i Callejóna nakonec doplatila na dobrý výkon domácích.

Skóre otevřel v 52. minutě Hoarau. Kouč Neapole Benítez sice projevil snahu reagovat na situaci dosazením zmiňovaných hvězd na trávník, ale tíženého výsledku se nedostavilo. Naopak se radovali domácí, když v nastavení pojistil výhru z protiútoku střídající Bertone. Young Boys Bern s Janem Lecjaksem v obraně má stejný počet bodů jako Neapol a Sparta.

3. kolo základních skupin Evropské ligy:

Skupina I fotbalové Evropské ligy:

Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)
Branka: 56. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.). Bez ŽK. Diváci: 6892.

Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Lásik, Grendel (76. Hudák) - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Jablonský (59. Kubík) - Soumah. Trenér Chovanec.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Matějovský (80. Vacek), Vácha - Konaté, Dočkal (90. Mareček), L. Krejčí - Lafata (87. Přikryl). Trenér Lavička.

Young Boys Bern - Neapol 2:0 (0:0)
Branky: 52. Hoarau, 90.+2 Bertone.

Young Boys: Mvogo - Sutter, Vilotič, Von Bergen, Leckjaks - Sanogo Junior, Gajič - Steffen (90.+3 Nikci), Kubo (71. Bertone), Nuzzolo (86. Rochat) - Hoarau. Trenér: Forte.
Neapol: Rafael Cabral - Maggio, Albiol, Henrique, Ghoulam - De Guzmán (84. Higuaín), Jorginho (75. Callejón), Inler, Mertens - Michu (62. Hamšík) - Zapata. Trenér: Benítez.

Skupina G:

Standard Lutych - Sevilla 0:0

Rijeka - Feyenoord Rotterdam 3:1 (0:0)
Branky: 63., 71. a 76. z pen. Kramarič - 66. Toornstra.

Skupina H:

Krasnodar - Wolfsburg 2:4 (0:1)
Branky: 51. Granqvist z pen., 86. Wanderson - 46. a 80. De Bruyne, 37. vlastní Granqvist, 64. Luiz Gustavo.

Lille - Everton 0:0