5 možností, jak může Rodgers ještě zachránit sezónu Reds

5 možností, jak může Rodgers ještě zachránit sezónu Reds

Poslední ročník Premier League pomýšlel Liverpool na titul až téměř do samotného závěru a mohl oprávněně. Nebýt selhání proti Chelsea, zcela jistě by ho měl na dosah. Jenže kanonýr Luis Suárez v létě odešel a Reds v nové sezóně nenaplňují očekávání. Podívejme se na pět tahů na šachovnici, které by měl kouč Brendan Rodgers podniknout, aby nedostal v tomto ročníku šach mat.

Pět důvodů, proč by se měl Liverpool zbavit Balotelliho

5. Takticky volit, kdy má Sturridge nastoupit


Nepřítomnost tohoto pětadvacetiletého útočníka z důvodu zranění stehenního svalu byla podle médií hlavní příčina nezdaru Liverpoolu v úvodu nového ročníku Premier League. Když se konečně svého zranění zbavil, ozval se pro změnu sval lýtkový. Fanoušci Reds dychtivě očekávají, kdy se tento reprezentant Anglie navrátí na trávník. Jenže kouč Rodgers by měl velmi pečlivě volit, kdy ho nasadit, aby plná zátěž hned zkraje pro něj nebyla destruktivní.

[break]
Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

4. Udržet vitalitu Sterlinga


Není divu, že Raheem Sterling požádal svého reprezentačního kouče Roye Hodgsona o nenasazení v kvalifikačním zápase z důvodu únavy, když se mu v klubu dostává plného vytížení. Rodgers musí tohoto hráče, jehož sláva raketově roste, taktéž šetřit a nenechat ho odjezdit všechny možné zápasy. Je třeba si uvědomit, kdy je tento klíčový hráč nutně potřeba a kdy ne.

[break]
Šest českých fotbalistů, kteří si zahráli první portugalskou ligu

3. Lednové okno nikoliv o kanonýrovi, ale kvalitním mozku obrany


Letní investice do obrané linie se ukázala jako katastrofa, zejména při sledování počínání Dejana Lovrena. Ani Mamadou Sakho nebo Martin Škrtel nepředstavují výhledově žádné stálice a je na trenérovi je ukázat na nové posily, které se klubu vyplatí nejen do budoucna, ale zafungují okamžitě. Jinak se s takovouto děravou obranou mohou Reds s titulem rozloučit. V obraně je třeba rozeného vůdce.

[break]
Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

2. Gerrard už není žádný mladík


Čtyřiatřicetiletá bývalá opora anglické reprezentace se v létě mezinárodně umlčela a rozhodla věnovat se na plno již jen svému klubu. Jenže ve svém věku už není Steven Gerrard žádný mladík a je třeba na jeho postu občas volit i jinou alternativu. Kapitán má občas inspirativní záblesky v zápasech, ale nemůže je produkovat každý týden. Vrba to zjistil u Pavla Horvátha v Plzni také, a Západočeši z toho těžili několik let.

[break]
Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

1. Nepustit Johnsona na trávník


Třicetiletý pravý obránce Glen Johnson nezačal nový ročník nejvyšší anglické soutěže vůbec dobře a na svých bedrech má více černých křížků, nežli samotný mocipán pekla. Možná, že v tomto žebříčku a celkově v nezdaru Reds v této sezóně může být pasován do role obětního beránka, nicméně svými výkony si o tento primát doslova říká.

Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015