Sevilla porazila Levante, do čela se ale vrací Barcelona

Hráči FC Sevilla zvítězili v nedělním zápase 20. kola španělské Primera División na hřišti sestupem ohroženého Levante 4:2 a na několik hodin se dostali do čela soutěže s dvoubodovým náskokem před druhou Barcelonou. Ta ovšem večer porazila na Nou Campu Celtu Vigo a vrátila se na první místo.

Barcelonu poslal na domácím hřišti do vedení v první půli po centru van Bronckhorsta hlavou střelec posledních týdnů Saviola, jenže v 67. minutě vyrovnal z penalty Nene. Čtvrt hodiny před koncem byl ovšem van Bronckhorst faulován v šestnáctce a pokutový kop ranou do levého horního rohu Pintovy branky bezpečně proměnil Ronaldinho. Pojistku pak přidal v závěru po rychlém brejku a přihrávce Xaviho Giuly. Barcelona měla celý zápas převahu a přes potíže vyhrála zaslouženě. V čele tabulky má tak stále jednobodový náskok před Sevillou.

Andaluskému týmu se v novém roce nedařilo - ze tří posledních ligových utkání získal jediný bod. Trenér Juande Ramos ovšem ujišťoval, že není důvod k panice. "Je lepší potýkat se s poklesem formy v těchto fázích sezony než později. Důležité je načasovat formu na posledních deset utkání ročníku," řekl ve středu.

V nedělním zápase byla Sevilla aktivnější a k její výhře přispěl i nejlepší střelec Primera División Frederic Kanoute, který se v závěru prvního poločasu prosadil v šestnáctce po centru Keržakova. Jeho střela z dvanácti metrů mířila přesně k pravé tyči. Gólman Molina neměl nárok. Další gól pak přidal po centru Alfara v 55. minutě právě Keržakov a dvacet minut před koncem si dal vlastní gól Tomassi. Domácí se ovšem nevzdali a stihli snížit na 2:3. Dvěma slepenými góly se o to postarali Dehu a Reggi, jenž skóroval hlavou po centru Iana Hartea. Poslední slovo si však vzal v 77. minutě Alfaro a upravil na konečných 2:4.

Poslední Gimnástic Tarragona překvapil jasnou výhrou nad Espanyolem Barcelona. Domácí šli do vedení už v 8. minutě, když se trefil Portillo. Další tři branky přidali ještě do poločasové přestávky Campano, Pinilla a Navas a další branka už v Tarragoně nepadla.

Zaragoza promarnila šanci bodově se přiblížit pátému Atlétiku Madrid, když na domácím hřišti jen remizovala se stále se zlepšujícím Deportivem La Coruňa. Deportivo uhrálo remízu 1:1 díky zásahu Tabordy z 20. minuty (Taborda byl deset minut před koncem vyloučen). V 78. minutě vyrovnal střelec domácích Milito.

V dalších zápasech porazilo nevyzpytatelné Getafe 2:0 Osasunu Pamplona, která dohrávala posledních patnáct minut o deseti bez vyloučeného Josetxa. San Sebastian podlehl na domácím hřišti Bilbau 0:2 a Mallorca trochu překvapivě porazila Recreativo Huelva, jemuž se v letošní nováčkovské sezoně daří nad očekávání. Díky prohře 1:2 se ovšem Huelva propadla na osmé místo za Getafe.

V posledním nedělním zápase překvapivě podlehla Valencia Betisu Sevilla 1:2. Dvěma góly se o přerušení valencijské série šesti vítěsztví v řadě zasloužil domácí Robert. Hosty sice poslal do vedení už v 9. minutě Villa, ale pak předvedli hosté střeleckou nemohoucnost, za kterou byli potrestáni. Rozhodující branka padla v 67. minutě z penalty.

Výsledky - 20. kolo:

Betis Sevilla - Valencia 2:1 (14. a 67. z pen. Robert - 9. Villa)
Barcelona - Celta Vigo 3:1 (34. Saviola, 78. z pen. Ronaldinho, 86. Giuly - 67. Nene)
Zaragoza - Deportivo La Coruňa 1:1 (78. Milito - 20. Taborda)
Mallorca - Huelva 2:1 (38. Ballesteros, 45. Luenes - 49. Guerrero)
Levante - Sevilla 2:4 (68. Dehu, 72. Reggi - 34. Kanoute, 55. Keržakov, 66. Tommasi vl. gól, 77. Alfaro)
San Sebastian - Bilbao 0:2 (12. a 68. Iraola)
Getafe - Osasuna 2:0 (26. a 45. Guiza)
Tarragona - Espanyol 4:0 (8. Portillo, 18. Campano, 25. Pinilla, 42. Navas)

[ 28.1.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]