All Star výběr roku španělské La Ligy

All Star výběr roku španělské La Ligy

Rok 2014 ukázal, že španělská nejvyšší soutěž není pouze závodem dvou koní. Atlétiko Madrid vytřelo všem zrak a získalo titul poprvé od roku 1996. Zároveň svěřenci Diega Simeoneho narušili nadvládu Barcelony a Realu, kteří střídavě vyhrávali tituly od roku 2004. Finále Ligy mistrů bylo ve španělské režii. Konec ročníku 2013/2014 byl velmi napínavý. Sezóna 2014/2015 je rovněž velmi zajímavá. Byli jsme svědky mnoha překonaných rekordů. Tento článek Vám přináší nejlepší jedenáctku španělské ligy za rok 2014.

Devět nechutně přeplacených fotbalistů, kteří si své miliony nezaslouží

GK: Thibault Courtois - Atlétiko Madrid

Velmi vyrovnaný souboj nakonec vyhrál belgický brankář. Další variantou byl bývalý brankáře Levante Kaylor Navas. Ten však po přestupu do Realu přestal pravidelně nastupovat. Přestože Courtois v létě zůstal v Chelsea, stačilo to na místo v našem All Star výběru. Během sezóny 2013/2014 dokázal udržet 12 čistých kont a šéfoval nejlépe bránící obraně v lize.

[break]
Nejlepší fotografie roku 2014 zachycující mimořádné momenty!

PO: Juanfran - Atlétiko Madrid

Další zástupce španělského mistra. Juanfran nepatří mezi nejodvážnější beky v lize, ale bezesporu je jedním z nejefektivnějších. Jeho centry do pokutového území soupeře byly zdrojem mnoha gólů. Z jeho práce výrazně těžil Diego Costa a nyní i Mario Mandžukič.

[break]
To už je kampaň proti Chelsea, zuřil Mourinho

SO: Diego Godin - Atlétiko Madrid

Defenzíva Atlétika byla v minulé sezóně přímo famózní, což se odráží na našem výběru. Godin bezesporu patří mezi nejlepší stopery španělské ligy. Vyniká skvělými vůdcovskými schopnostmi a čtením hry. Byl to právě on, kdo svým gólem rozhodl o zisku titulu.

[break]
Dvanáct nejhorších přestupů Premier League tohoto roku

SO: Sergio Ramos - Real Madrid

Stálice Bílého baletu zde pochopitelně nemohla chybět. Ramos byl oficiálně vyhlášen jako nejlepší obránce uplynulé sezóny. Španělský reprezentant je navíc velmi nebezpečným hlavičkářem v soupeřově pokutovém území, což dokázal ve finále Ligy mistrů, kde dokázal dát důležitý gól na 1:1.

[break]
Nejdéle sloužící hráči v jednom klubu!

LO: Marcelo - Real Madrid

Pokud bychom dělali nejlepší výběr uplynulé sezóny, Marcelo by svoji pozici ztratil ve prospěch Filipa Luise z Atlétika. Po jeho odchodu se brazilský bek stal jasně nejlepším levým obráncem. Zejména jeho podpora ofenzívy je famózní. Vzadu občas chybí, ale kdo moc brání, nevěří svému brankáři, že?

[break]
Jak bude vypadat sestava Liverpoolu v sezóně 2015/2016?

SZ: Javier Mascherano - Barcelona

Pro někoho velmi překvapivá volba. Argentinec je však pro Barcelonu téměř nepostradatelným hráčem, což jistě potvrdí fanoušci, kteří pravidelně sledují zápasy katalánského týmu. Ať už hraje jako střední obránce či záložník - Mascherano je důležitou postavou Blaugranes. Jeho přínos bývá mnohdy podceňován.

[break]
Pětice vycházejících hvězd Red Devils, o kterých v roce 2015 uslyšíme

SZ: Luka Modrič - Real Madrid

Chorvatský tvůrce hry se dlouho adaptoval na španělský styl fotbalu. Rok 2014 ho však zastihl ve výborné formě. Z pouhých čísel (dva góly a pět asistencí) nedostaneme reálný obrázek o jeho přínosu pro tým Carla Ancelottiho. Ze zataženější pozice ve středu zálohy dirigoval hru Los Blancos.

[break]
Noví, potenciální reprezentanti hrdého Albionu pro rok 2015

PZ: Gareth Bale - Real Madrid

Společně s Ronaldem nejdražší světový hráč začíná splácet důvěru vedení Realu. Velšský reprezentant dal v tomto roce 22 ligových branek a měl velký podíl na zisku desátého vítězství v Champions League. Společně s Ronaldem a Benzemou utvořil smrtící útočné trio, které straší ze sna každou obranu.

[break]
Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

LZ: Koke - Atlétiko Madrid

Každý kdo se baví o zisku titulu v loňské sezóně vyzdvihuje skvělou obranu Atlétika. Důležité je však zmínit hráče, který zařídil mnoho gólů pro své spoluhráče. Koke patří mezi nejlepší záložníky La Ligy. 22letý záložník má už v této sezóně na kontě dvanáct gólových asistencí. Rozený tvůrce hry a mistr finálních nahrávek.

[break]
Nejkvalitnější světová XI v ročníku 2019/2020?

ÚT: Lionel Messi - Barcelona

Messi zde nemohl chybět, že? Přestože neprožil nejlepší rok, své místo si zde zaslouží. Barca v tomto roce sice nevyhrála žádnou trofej, ale Messi předváděl solidní výkony a navíc dovedl Argentinu do finále MS v Brazílii. I Messiho nejhorší sezóna za poslední léta stačí na naši nominaci.

[break]
Do kterých klubů pumpují oděvní giganti nejvíce peněz?

ÚT: Cristiano Ronaldo - Real Madrid

Pravděpodobně nejlepší světový hráč současnosti. Portugalec zažívá neuvěřitelný rok. V probíhajícím ročníku už dokázal vsítit 30 branek. K tomu musíme připočíst devět gólových asistencí. Fenomén doby. V tomto roce jasně zastínil Lionela Messiho. Pravděpodobný držitel Zlatého míče?

Záložník Gunners přestoupil