Espanyol nestačil na Zaragozu, Valencia přeskočila Real

Espanyol Barcelona prohrál v sobotním zápase 21. kola španělské Primera División na domácím hřišti se Zaragozou 1:2 a v tabulce zůstal na jedenáctém místě. Hosté si naopak polepšili a stáhli náskok pátého Atlétika Madrid na jediný bod. Valencia porazila Atlétiko, z posledních osmi utkání vyhrála sedm a posunula se na třetí místo před Real.

Hráči Zaragozy měli v Barceloně v první půli míč častěji na kopačkách a byli i nebezpečnější. Obrovskou šanci spálil ve 28. minutě muž zápasu García, který se po centru Juanfrana pověsil do vzduchu, ale hlavou z malého vápna netrefil Kameniho bránu.

Jedinou větší příležitost domácích v první pětačtyřicetiminutovce měl Tamudo, který utekl obráncům soupeře, ale tísněn pálil zblízka jen do boční sítě. Vzápětí hlavičkoval nad z dobré pozice Torrejón. Přes mírnou převahu hosté v první půli zamířili mezi tři tyče jen jednou - tvrdou ránu D´Alessandra z dvaceti metrů ovšem Kameni vyrazil. Domácím se vedlo podobně.

Po deseti minutách druhé půle otevřel skóre Sergio García, který dal v letošní sezoně teprve druhý gól. García se po dlouhém pasu Gonzáleze dostal za záda defenzivních hráčů Espanyolu a prostřelil Kameniho. V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky jsou hosté lepší a kontrolují hru, domácí se probrali až v závěrečných dvaceti minutách. Definitivní pojistku mohl čtvrt hodiny před koncem přidat Ewerthon, jenže jeho pokus zblízka zblokoval Kameni a míč mířící obloučkem za jeho záda vykopl obránce z brankové čáry.

Závěr přinesl dramatickou zápletku, když pět minut před koncem ze situace zavánějící ofsajdem vyrovnal Luis García. Jenže nejlepší utkání v sezoně v dresu Zaragozy odehrál jeho jmenovec Sergio, jenž minutu po vyrovnání upravil stav na konečných 2:1.

Ve druhém sobotním večerním zápase zdolalo Deportivo La Coruňa na domácím stadionu Riazor Mallorku a přerušilo tak sérii tří ligových remíz v řadě. O vítězství aktivnějších domácích rozhodla branka Estoyanoffa, který v 45. minutě bez potíží proměnil pokutový kop po ostrém faulu Jordiho Lopéze na Arizmendiho.

Valencia vyhrála sedmý z osmi posledních zápasů, už je třetí

Valencia v posledním sobotním duelu vyhrála na Mestalle 3:1 nad Atlétikem Madrid a potvrdila skvělou formu z posledních týdnů. Domácí se zároveň posunuli před Real Madrid na třetí místo tabulky a na vedoucí Barcelonu už ztrácejí jen tři body.

Skóre zápasu otevřel už v 15. minutě Ayala, který po rohu Villy vyskočil v šestnáctce nejvýš a hlavou poslal balon přesně k pravé tyči. Atlético, které má míč častěji na kopačkách, se pak nutí do útoku a otevírají se okénka v jeho obraně. Do konce první půle už ovšem ani jeden tým neskóroval, byť byl blízko druhému gólu v 37. minutě v pokutovém území volný David Villa - rána z úhlu mu ovšem nesedla.

Valencii vyšel i vstup do druhého poločasu. Po spolupráci Vicenteho a Villy se dostali domácí do úniku dva na jednoho, Vicente přesnou přihrávkou oslovil Morientese a ten śe trefil z pěti metrů do prázdné Frankovy brány. Španělský ostrostřelec se mezi střelce zapsal poosmé v sezoně. Vzápětí ovšem snížil po rychlém protiútoku Mista a připravil tak dramatickou zápletku pro závěrečné minuty.

V 65. minutě ještě pálil z volného přímého kopu hostující Lopéz. Rána z dvaadvaceti metrů ovšem trefila jen zeď. Definitivní rozhodnutí přinesl druhý Morientesův zásah. Míč útočníkovi Valencie dvacet minut před koncem servíroval před bránu soupeře opět Vicente.