Kvalifikační vystřízlivění? Remízu s Lotyši hasil v závěru Pilař

Česká reprezentace se může výrazně přiblížit ME 2016 ve Francii, ale v cestě jí stojí houževnaté Lotyšsko, které očividně body jen tak lehce neprodá. Hosté totiž celý zápas vedli 1:0, neboť je v prvním poločase poslal do vedení po špatném rohovém kopu z české strany Višnakovs. V poslední minutě řádné hrací doby hasil alespoň bod Pilař, který protlačil míč do branky. Necid mohl při poslední šanci utkání utkání otočit, ale skvělý lotyšský brankář Vanins doslova čaroval.

Tři důvody, proč může Chorvatsko ovládnout EURO 2016

Lotyši od začátku utkání mají více šancí na svých kopačkách a domácí se stále hledají. Český výběr Pavla Vrby prozatím nedokázal unést roli favorita a jeho hra je velmi nepřesná. První poločas také nabídl komický pád Bořka Dočkala ve vápně hostů, za který může být rád, že neobdržel žlutou kartu.

Po změně stran přišly na hřiště čerstvé posily v podobě Pilaře a Pilaře. Hra českého výběru se výrazně zlepšila, ale v zakončení byla stále dosti bezzubá. Na druhé straně se potýkal Petr Čech s nebezpečnými protiútoky, které zaváněly další brankou. Velkou šanci měl Šabala, který českého brankáře přeloboval, ale bránu jen o kousek netrefil. Vyrovnání obstaral v poslední minutě řádné hrací doby Pilař. Přestože v posledních minutách měl český tým drtivou převahu a soupeře zatlačil do jeho vápna, změna skóre se již nekonala. Svěřenci Pavla Vrby tak poprvé v kvalifikaci škobrtli, přesto skupinu vedou o jeden bod před Islandem, který porazil Kazachstán 3:0.

Kvalifikace ME 2016 - skupina A:

Česko - Lotyšsko 1:1 (0:1)

Branky: 90. Pilař - 30. A. Višnakovs. Rozhodčí: Estrada - Martínez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Limberský, Dočkal - Gorkšs, Freimanis. Diváci: 13.722.

Česko: Čech - Gebre Selassie, Procházka, M. Kadlec, Limberský - Darida, Plašil (46. Pilař) - Dočkal, Rosický, Krejčí (57. Necid) - Lafata (81. V. Kadlec). Trenér: Vrba.
Lotyšsko: Vanins - Freimanis, Dubra, Gorkšs, Maksimenko - Rakels, Tarasovs, Laizans (66. Ikaunieks), Zjuzins (87. Žigajevs), A. Višnakovs (82. Fertovs) - Šabala. Trenér: Pahars.