Citizens deklasovali QPR šesti góly, Atlétiko se dělilo o body

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester City díky hattricku argentinského ostrostřelce Sergia Agüera deklasoval Queens Park Rangers 6:0 a rozhodl tak o jeho sestupu do druhé anglické ligy. Citizens se povedl především start do utkání, když Agüero zaznamenal první trefu již ve čtvrté minutě. 32. minutě navýšil skóre Kolarov. Začátek druhého poločasu již opět patřil šestadvacetiletému Argentinci, který přidal hned dvě branky v rychlém sledu za sebou. Konečnou podobu pak dotvořili Milner a Silva.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Nedělní šlágr mezi Chelsea a Liverpoolem nakonec skončil dělbou bodů, když se o obě branky postaraly klubové legendy a současní kapitánové. V úvodu otevřel skóre John Terry, v závěru utkáním pak prosadil Steven Gerrard, který po sezóně zamíří do severoamerické MLS do LA Galaxy.

Atlétiko udrželo třetí místo s náskokem čtyř bodů na Valencii, neboť ve 36. kole španělské La Ligy remizovalo na půdě Levante 2:2. Bodovou dělbu má na starosti Fernando Torres, který deset minut před koncem využil hlavou centr Kokeho.

Sampdoria si poradila na půdě Udine 4:1, když první dvě branky utkání zaznamenal záložník Soriano. Deset minut před změnou stran zvýšil Acquah. Domácí se prosadili po proměněné penaltě v 87. minutě zásluhou Di Nataleho, ale o tři minuty později upravil na konečných 4:1 Duncan. Cesena potřebovala porazit Sassuolo a zároveň pomoc Palerma v zápase s Bergamem, což se však ani v jednom případě nepodařilo. Po skvělém obratu ve druhé půli se nakonec Sassuolo radovalo z výhry 3:2.

Wolfsburg po třech zápasech konečně zvítězil, když si došlápl venku na Paderborn a porazil ho 3:1. Díky třem bodům se vrátil na druhé místo před Möchengladbach. V 16. minutě otevřel skóre Timm Klose po rohovém kopu Rodrigueze. Dvě branky přidal hvězdný kanonýr Dost, který je v současné době s šestnácti brankami na třetím místě tabulky střelců tohoto ročníku Bundesligy. Za domácí snížil v 91. minutě Rupp.

Španělská liga - 36. kolo:

Levante - Atlético Madrid 2:2 (32. Barral, 63. Uche - 35. Siqueira, 80. Torres)
Villarreal - Elche 1:0 (26. Campbell)
Almería - Málaga 1:2 (31. Teye - 23. vlastní Casado, 69. Guerra)

Italská liga - 35. kolo:

Chievo - Hellas Verona 2:2 (9. Paloschi, 40. Pellissier z pen. - 20. Gómez, 26. Toni)
Cesena - Sassuolo 2:3 (15. Defrel, 29. Brienza - 48. Zaza, 51. Taider, 69. Missiroli)
Palermo - Bergamo 2:3 (43. Vázquez, 68. Rigoni - 6. Baselli, 17. vlastní Andelkovič, 51. Gómez)
Udine - Sampdoria Janov 1:4 (87. Di Natale z pen. - 25. a 62. Soriano, 80. Acquah, 89. Duncan)
Empoli - Fiorentina 2:3 (27. Saponara, 77. Mčedlidze - 4. a 68. Iličič, 57. Salah)
Parma - Neapol 2:2 (9. Palladino, 33. Jorquera - 28. Gabbiadini, 72. Mertens)

Anglická liga - 36. kolo:

Manchester City - QPR 6:0 (4., 50. a 65. z pen. Agüero, 32. Kolarov, 70. Milner, 87. Silva)
Chelsea FC - Liverpool 1:1 (6. John Terry - 44. Steven Gerrard)