Vrba: Raději bych Plzeň viděl aktivnější na míči a v útoku

Vrba: Raději bych Plzeň viděl aktivnější na míči a v útoku

Vyřazení Plně i Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů mrzelo i reprezentačního trenéra Pavla Vrbu, jehož mrzelo, že "jeho" Viktoria nehrála aktivněji. Jak vyplynulo z jeho rozhovoru pro server ceskatelevize.cz, nejsledovanějšího kouče v zemi nepotěšila ani forma reprezentantů, kteá dle jeho slov není ideální.

Černá středa českých týmů v boji o Ligu mistrů! Plzeň i Sparta vypadly

"Ze zápasu v Plzni jsem zklamaný, protože v prvním poločase to byla spíše taktická bitva, kdy to asi Plzeň chtěla uhrát na bezbrankovou remízu a postoupit. Přiznám se, že izraelští hráči mělo ve druhé půli více ze hry, hlavně Goldberg. Byli aktivnější a bohužel se stalo to, co asi nikdo nečekal. Zdálo se mi, že hráči byli hodně motivovaní k tomu, že potřebují uhrát výsledek na postup. A to někdy bývá složitější, než kdyby prohráli 2:1 a museli zápas lámat a tlačit se do útočné fáze. Přišlo mi, že výsledek z Izraele Plzeň trochu brzdil a možná to bylo na škodu," pronesl webem ceskatelevize.cz citovaný nástupce Michala Bílka.

Neseděl mu zejména způsob hry západočeského celku před domácím publikem. "Nechci hodnotit taktiku, to je spíš na trenérovi domácích, aby to zhodnotil, kdo co neplnil. Samozřejmě bych byl raději, kdyby byla Plzeň aktivnější na míči a v útočné fázi," pokračoval Vrba.

Radost mu neudělali ani reprezentanti, jichž je ve Spartě i v Plzni dost. "Hodnotit reprezentanty po dnešním zápase, respektive obou dvojzápasech asi není úplně nejlepší. Musí si to vyhodnotit hlavně Sparta s Plzní. Kdybych to hodnotil po minulých zápasech v Moskvě a Izraeli, tak bych vám řekl, že jsou v dobré formě. Ale po týdnu to hodnocení je trošku složitější. Když se podíváme na hráče v zahraničí, stejně jich moc není a musíme se spolehnout na hráče z ligy. Já jsem za tento týden viděl asi sedm zápasů a samozřejmě jsem si představoval, že jejich forma bude lepší," doplnil Vrba, jehož slova zveřejnily stránky ceskatelevize.cz.

Nyní musí nejlepší české kluby udělat všechno pro to, aby se objevily alespoň ve druhé nejprestižnější pohárové soutěži, a sice Evropské lize. "Potřebujeme, aby mužstva hrála ve skupinách. Samozřejmě Liga mistrů je Liga mistrů, to si nebudeme nic nalhávat, jsou tam top mužstva a je to mnohem více sledováno než Evropská liga. Ale já budu vděčný, když třeba postoupí dvě, tři mužstva a budou se potkávat s kvalitními celky," zakončil renomovaný stratég.

Limberský fauloval jako Procházka na Dukle. Za prohry mohou i sudí, u Plzně čeští!