Příbram i díky fantasticky zahrané penaltě udolala Teplice, Baník remizoval

Martin Fillo sice znovu skóroval, ale i díky fantasticky zahrané penaltě nakonec bere tři body Příbram. Ve druhém dnešním utkání se zrodila remíza, Olomouc remizovala s Bohemians 1905 1:1. Baník Ostrava v závěrečném sobotním duelu remizovala s Mladou Boleslaví 2:2.

Arsenal musí nahradit zraněného Wilshera! Kdo přichází v úvahu?

Příbram potvrdila obrovskou formu a znovu vstřelila tři branky, tentokrát to odnesly Teplice. Do vedení šla již v 5. minutě, Štípek centrem našel hlavu Jana Rezka a Grigar byl bez šance. O několik minut později se ale zaskvěl při střele Bednáře.

Roman Bednář se však prosadit dokázal, a to ještě v první půli. A byla to opravdu paráda. Tomáš Pilík totiž při pokutovém kopu poslal míč pouze kousek vedle sebe a nabíhající Roman Bednář ho poslal bez problémů do branky. Hosté protestovali, ale rozhodčí Houdek branku uznal. Podle opakovaných záběrů ale Bednář vyběhl příliš brzy a penalta se měla nejspíš opakovat.

Krásný moment přišel i tři minuty po přestávce, domácí obraně unikl Martin Fillo a krásným obloučkem přehodil Hrušku. Následně nařídil Houdek penaltu i ve prospěch hostí a Martin Fillo dokonce vyrovnal. Dvacet minut před koncem ale přišel rozhodující moment, který zajistil tři body domácím. Po centru Končala z levé strany se hlavou prosadil Josef Hnaníček a rozhodl o tom, že se Příbram minimálně do večerních hodin usadila na první pozici Synot ligy.

V Praze začali lépe Hanáci, ve 13. minutě poslal míč od rohového praporku Vepřek a Václav Vašíček hlavou uklidil míč do sítě. Brzy ovšem bylo vyrovnáno, taktéž po rohovém kopu, kdy se do zakončení dostal Michal Šmíd a gólman Buchta na jeho pokus nedosáhl.

Sigma mohla jít brzy opět do vedení, Petra ovšem v gólové pozici vychytal Zlámal. Ve druhé půli byli aktivnější domácí, Acosta ale mířil jen do boční sítě a z následného rohu zastavil střelu Gajiče Buchta.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla už jen jednu šanci a opět ji měli domácí. Po skvělé práci Acosty se k míči dostal Čížek, do jeho rány se ale vložil Rajnoch a zabránil jistému gólů. Sigma tak odjíždí z Prahy s bodem, stejně jako Bohemians Praha ale ani napotřetí v lize nevyhrála.

A třetí zápas nepřinesl výhru ani Baníku. Ten přitom šel v utkání proti Mladé Boleslavi do dvougólového vedení, dvakrát se nádherně trefil útočník Francis Narh. Ještě do přestávky ale hosté snížili, smolně si míč srazil do vlastní sítě Kouřil.

Brzy po přestávce pak bylo vyrovnáno, Mensah neuhlídal Skaláka a ten pěknou střelou překonal Pavlenku. Mladá Boleslav byla ve druhé půli aktivnější a několikrát mohla udeřit potřetí, Skalák ale dvakrát trefil břevno a další šance zlikvidoval Pavlenka.

Synot liga - 3. kolo:

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (2:0)

Branky: 5. Rezek (Štípek), 41. Bednář (Pilík), 70. Hnaníček (Končal) – 48. Fillo, 59. Fillo (pen.)
Rozhodčí: Houdek – Wilczek, Hrabovský. ŽK: 58. Končal (PRI), 90+2. Hruška (PRI) – 40. Hošek (TEP), 41. Grigar (TEP).

Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 25. Šmíd – 13. Vašíček (Vepřek)
Diváci: 3728. ŽK: 31. Šírl (BOH), 85. Gajič (BOH) – 28. Navrátil (OLO).

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Branky: 14. Narh, 28. Narh (Mondek) – 36. Kouřil (vla.), 54. Skalák
Rozhodčí: Nenadál – Pochylý, Caletka. ŽK: 18. Kukec (OVA), 60. D. Mensah (OVA) – 17. Šisler (MBL), 45+1. Malpon (MBL), 48. Bartl (MBL), 90. Skalák (MBL). Diváci: 6091