Bakoš není jen střelec, ale i skrytý vůdčí typ...

Bakoš není jen střelec, ale i skrytý vůdčí typ...

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Pokud by se Liberci proti Teplicím nezranil záložník Zdeněk Folprecht, zkušený slovenský útočník Marek Bakoš do utkání vůbec nemusel zasáhnout. Nakonec však rozhodl o třech bodech pro českého pohárového zástupce právě explzeňský žolík.

Ščasný vyzdvihl Matějovského, Steinhöfera i Marečka

To, že mu Bakoš nefiguroval ve víkendových plánech, přiznal i kouč Jindřich Trpišovský. "Chtěli jsme střídat post za post s tím, že jako první náhradník mě napadl Shala, který byl rychle připraven. Už to svítilo na tabuli a stál v dresu u lajny, ale pět vteřin před tím, než měl vběhnout na trávník, jsem se rozhodl pro Bakoše. Oblékl si chrániče, udělal jeden dřep a poslal jsem ho do hry. Byla to asi moje šťastná intuice, že nám Marek pomůže. Chtěl moc hrát a byl to jeho zápas. Nazval bych to „faktor Bakoš", protože Marek není jen střelec, ale i skrytý vůdčí typ. Snad se znovu propracovává k formě, jakou předváděl před pár lety v Plzni, ale aby zopakoval svou špičkovou éru, to by musel dát ne dva, ale tři góly," pronesl webem sport.cz citovaný trenér, jenž přišel na stadionu U Nisy z Viktorie Žižkov.

Sám Bakoš však zmíněného hattricku téměř dosáhl. "Branky byly tři, ale jedna neplatila. Myslím, že to měl být gól. Bavili jsme se o tom s rozhodčími, jestli šlo o ofsajd, nebo ne. Nakonec to neuznali a byl jsem nahněvaný. Pak mě ale zápal pohltil a nastartoval," osvětlil ofenzivní fotbalista.

Někdejší slovenský reprezentant ze sebe hrdinu dělat nechtěl a už připomněl veledůležitou odvedu čtvrtého předkola Evropské ligy na chorvatské půdě. "Já se nechci dívat na sebe. Za vstřelené góly jsem vždy rád, ale podstatné je, aby byl úspěšný klub. Když jsou lidé kolem klubu, fanoušci i hráči spokojení, pak teprve může být v kabině pohoda. A nyní se už koncentrujeme na čtvrteční pohárovou odvetu ve Splitu. Tam se rozhodne, jestli vydržíme na evropské scéně až do konce podzimu," zakončil na stránkách fcslovanliberec.cz spoluhráč Shaly, Pavelky, Koubka a spol.

Blýská se Ďurišovi na lepší časy? Krejčí jeho dobrou formu vidí