Pernica: Na Tecla to trošku dolehlo, ale podpoříme ho

Pernica: Na Tecla to trošku dolehlo, ale podpoříme ho

Jablonec po těsné venkovní pohárové prohře na půdě Ajaxu Amsterdam proti Zbrojovce Brno jasně dominoval, což potvrdil také jeho stoper Luděk Pernica.

Ščasný vyzdvihl Matějovského, Steinhöfera i Marečka

"Cítil jsem to. V prvním poločase měla Zbrojovka akorát volej Davida Paška, který šel vedle. Ve druhém už nic. Vlastně jednu střelu Řezníčka nad, to byla pěkná pumelice. Jsme spokojení, máme první nulu. To nám může pro odvetu s Ajaxem pomoct. Tentokrát jsme chtěli víc držet balon my. Ne jako na Ajaxu, kde to bylo osmdesát procent na dvacet pro soupeře. V Brně jsme chtěli kombinovat my, což se dařilo. Ještě jsme spoustu situací nevyřešili dobře. Mohlo to skončit víc," pronesl na webu isport.blesk.cz zadák s brněnskou minulostí.

Jeho spoluhráč Stanislav Tecl neodehrál vůbec špatný zápas. Do střelecké listiny se však i přes šance nezapsal a skórovat museli Doležal, Greguš a Masopust. "Možná si z něho uděláme srandu. Ale vždycky ho podpoříme. Hlavní je, že se vyhrálo. Samozřejmě bychom mu přáli, aby se po té červené kartě proti Kodani trefil. Trošku to na něj dolehlo, ale my mu věříme. V Brně hrál výborně. Jen tak dál," pokračoval v interview pro Deník Sport svěřenec kouče Jaroslava Šilhavého.

Trenér šetřil na čtvrteční odvetu s nizozemským obrem opory Nováka či Hübschmana. "V sestavě byly asi tři nebo čtyři změny, ale v tom žádný problém není. Máme široký kádr a vždycky nastoupí stejně kvalitní hráč," zakončil Pernica, jehož zaměstnavatel je po pěti odehraných kolech na pátém místě s pětibodovou ztrátou na vedoucí Spartu.

Vacek s Nešporem válí, Látalův tým si podmaňuje Polsko