Překvapení se na Libuši pronásledovatelé Měcholup nedočkali

Hosté z Horních Měcholup potvrdili roli favorita, odvážejí si tři body, ale definitivní uklidnění do jejich řad přinesla až 75.minuta, kdy střídající Jánoš zvýšil na 2:0. Domácím citelně chyběl tvůrce hry zraněný Václav Hrdlička a žlutě vykartovaný stoper Vítek. Přesto si už ve 4.minutě vypracovali gólovou šanci, když po Pilíkově přímém kopu se dostal k míči Dvořák, ale z úhlu jej napálil podél branky do autu. O deset minut později pak poprvé udeřili hosté.

Po rohu Vrabce se ve skrumáži nejlépe orientoval obránce Rožánek a nekompromisně napálil míč za Šindelkova záda do sítě. Na konci úvodní půlhodiny mohl po Buldrově centru a hrubce Šindelky zvyšovat Dupal, jenže z několika kroků prázdnou bránu vysoko přestřelil. Mírná převaha hostí pokračovala i po změně stran. Domácí mládežnická jedenáctka však dlouho odolávala a menší fotbalovou zkušenost nahrazovala zvýšenou bojovností. Utkání tak bylo dlouho na vážkách. Až šťastné střídání hostujícího trenéra Trávníka přineslo další změnu. Ten poslal v 73.minutě na hřiště čerstvého Jánoše, který se mu o dvě minuty později odvděčil nádhernou trefou z hranice šestnáctky a druhým gólem. Zápas tak byl rozhodnut, ale bojovalo se dál. V 89.min. uviděl hostující Turek druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchu. I s tím se hosté vyrovnali a v nastaveném čase po Jánošově přímém kopu J. Musil pohotovou hlavičkou pečetil zaslouženou výhru lídra přeboru.
Pavel Trávník (SK Horní Měcholupy): Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Zápas jsme měli pod kontrolou, byli jsme aktivnější, soupeře jsme nepustili do vážnější akce. Vedoucí gól nás uklidnil. V dalším průběhu jsem se bál jen o to, aby tam nepřišlo něco rušového, aby nepřišla chyba, která se nedá hrou ovlivnit. Pak mě vyšlo střídání. Jánoš druhý gól dal a na třetí nahrál. Jinak jsem rád, že jsme tady vyhráli. Je začátek sezóny a na Libuši je to vždycky těžké vyhrát.
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Soupeř nás jednoznačně předčil, hlavně ve standardních situacích, Jinak to byl vyrovnaný zápas, 3:0 je dost krutý výsledek. Chyběl nám Hrdlička, který je po operaci a dává se dohromady a pak obránce Vítek, který nasbíral osm žlutých karet.

FSC Libuš - SK Horní Měcholupy 0:3 (0:1)
Branky: 14. Rožánek, 75, Jánoš, 90. J. Musil Rozhodčí: Šimšík - Váňa, Kubíček ŽK: Zbudil - Toman, Turek, Jánoš ČK: 89. Turek Diváků: 160
FSC Libuš: Šindelka - Tomšů (78. Králík), Maňák, Šafránek, Zbudil - Dvořák, Moravec, Fekete, Hruška (89. Marko) - Pilík, Pavlů (73. Horčic)
SK Horní Měcholupy: Janocsko - Toman, Rožánek, J. Musil, Procházka (66. Jeníček) - Vrabec, Podskuba (73. Jánoš), P. Musil, Buldra - Turek, Dupal (90.Hradil)