Vyšehrad otočil zápas během čtyř minut

Z prohraného poločasu se domácí rychle otřepali a dvěma slepenými góly v rozmezí pěti minut dokonale otočili výsledek. Ambiciózní hosté začali velmi aktivně. V 6.minutě se dělovka Kličky mezi tyče nevešla, ale o pět minut později už šli do vedení. Frydryh vysunul na levé straně Dochtora a jeho centr Fulín hlavou lehce prodloužil za Víškova záda. Domácím tedy začátek vůbec nevyšel podle představ, navíc už v 19.minutě musel pro zranění odstoupit Lapáček a nahradil ho Tlustý.

Pak začalo velké dobývání králodvorské brány, avšak bez gólového efektu. Většina domácích akcí končila před šestnáctkou hostí a když se míč do vápna přece jen dostal, pozorný Mojžíš byl vždy připraven. Hned po změně stran mohl přidat pojistku Srba, ale Víšek mu včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Pak už přišly velké chvíle domácích. V 50.minutě vysunul Tlustý dlouhým pasem kupředu Kučeru, ten se dostal s míčem až do vápna a přízemní střelou ke vzdálenější tyči zaslouženě vyrovnal. Tím vše nekončilo. O čtyři minuty později se šikovně proháčkoval obranou hostí Březina a umístěnou ranou k pravé tyči poslal „Šemíky” do vedení. V 57.minutě měl další gól na kopačce Matuszny, jenže bránu lehce přestřelil. Hostům svitla naděje v 64.minutě, kdy po Srbově přetaženém centru pálil z voleje Grund, míč však proletěl kolem tyče do autu. Vzápětí si Víšek poradil s pohotovou hlavičkou Frydryha. V hektickém závěru pak mohl v poslední minutě vyrovnat Podzemský, jeho dělovka ze dvanácti metrů ale skončila na levé tyči Víškovy brány. Vydřenou, avšak zaslouženou výhrou se domácí posunuli před svého soupeře na druhou příčku divizní tabulky.

Jiří Hruška (FK Slavoj Vyšehrad): Přijel sem velice silný tým, který vyhlašoval po Čechách, že přijede na Vyšehrad vyhrát. My jsme po prohraném zapase v minulém kole byli trošku v útlumu. V týdnu jsme pracovali na psychice hráčů. Přesto jsme v úvodu inkasovali a bylo vidět, že soupeř je na vlně vítězství. Hrál opravdu dobře a byl sebevědomější. O poločasu jsme se povzbudili, že na tom nejsme fotbalově hůře než soupeř. Gól na 1:1 nás nastartoval a rázem jsme my byli na té vlně. Zdálo se mi, že soupeř se ke konci poločasu uspokojil a říkal si, že to na 1:0 dohrají. Nám se podařilo otočit na 2:1 a vítězství jsme pak udrželi. K výhře je třeba i štěstí a to jsme v závěru při nastřelené tyči soupeře měli.

Výsledek:

FK Slavoj Vyšehrad - FK Králův Dvůr 2:1 (0:1)
Branky: 50. Kučera, 54.Březina - 11. Fulín ŽK: Víšek, Müller, Kučera, Ježdík - Klička, Petr, Brož Rozhodčí: Benák - Myška, Pavelka Diváků: 450

FK Slavoj Vyšehrad: Víšek - Procházka, Müller, Lapáček (19.Tlustý), Karda (33.Budějský) - Matuszny, Šefrna, Ježdík, Březina (80. Marc) - Kučera, Bošanský
FK Králův Dvůr: Mojžíš - Petr, Vlček, Podzemský, Grund - Srba (74. Opl), Frydryh, Brož, Klička - Dochtor, Fulín