Jak je důležité míti Ramose!

Velezkušený stoper Realu Madrid Sergio Ramos má lví podíl na posledních dvou velkých trofejích, které bílý balet získal. Ve finále Ligy mistrů byl jediným střelcem Realu Madrid, v úterý zase dokázal v nastaveném čase hlavičkou vyrovnat na 2:2 a vynutit si prodloužení Evropského superpoháru proti Seville, které famózním sólem rozhodl obránce Dani Carvajal.

Aby toho nebylo málo, tak je třeba přidat i další vyrovnávací gól z nastavení, kterým se Ramos blýskl ve finále Ligy mistrů před dvěma lety, který rovněž pak v prodloužení bílý balet ovládl.

„Znovu v posledních vteřinách,“ liboval si po závěrečném hvizdu v Trondheimu se zlatou medailí na krku Ramos a pokračoval: „Někdo možná řekne, že to byla snadná pozice, ale do takové snadné pozice se musíte nejdřív dostat.“

A Ramos tam byl. Vždycky tam je... Jak se blížil konec základní hrací doby Real stupňoval tlak a Ramos se z obrany posunul na hrot útoku a vyplatilo se, opět.

Zadák tak dokonale dokázal napravit svou chybu, když daroval soupeři zákrokem v pokutovém území penaltu, po které šla Sevilla do vedení. V prodloužení se Ramos trefil znovu, ale sudí mu hodně přísně pískl útočný faul.

„Raději bych, aby se prosadil o něco dřív,“ vtipkoval po zápase dobře naložený prezident Realu Florentino Perez. „Na takové nervy jsem už starý,“ dodal.