Valencia porazila Espanyol, Barcelona neklopýtla

Fotbalisté Valencie v sobotním utkání slavili výhru 3:2 nad Espanyolem Barcelona a nadále vytvářejí tlak na týmy v čele tabulky španělské ligy. První zůstává Barcelona, na kterou Valencia ztrácí šest bodů.

Valencia šla do vedení po brance kanonýra Villy, na jehož trefu záhy odpověděl hostující Riera. Domácí si však ještě do poločasu opět vypracovali vedení zásluhou Vicenteho a po pauze náskok zvýšil Angulo. Espaňol již jen snížil brankou Garcii.

Fotbalisté Villarrealu sice třikrát vedli, přesto z duelu s Betisem Sevilla nakonec získali jen bod za remízu 3:3. Domácí srovnali až ve třetí minutě nastavení. Betis, který bojuje o záchranu, tak má šestibodový náskok na sestupové příčky, Villarreal je jedenáctý.

Hosty poslal dvakrát do vedení uruguayský kanonýr Forlán, ale domácí pokaždé vyrovnali. Potřetí Villarreal rozjásal Francouz Pirés, který se v minulém zápase vrátil po sedmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena. Ale ani jeho branka nebyla vítězná, v nastavení se prosadil španělský reprezentační obránce Juanito.

Barcelona je stále první, porazila Deportivo La Coruňa

[obrazek id="6533"]Souboj prvního a dvanáctého týmu tabulky nabídlo poslední dnešní utkání španělské Primera División. Barcelona byla od začátku utkání jasně lepším týmem, ale první branku se Barceloně podařilo dát až na konci prvního poločasu. Devátou trefou v sezóně se blýskl Lionel Messi, když mu na branku nahrával Ronaldinho.

Druhý poločas opět začali lépe katalánští hráči. Samuel Eto'o, který Barceloně dlouho chyběl kvůli zranění, je nyní je v pořádku a zápas odehrál ve skvělé formě. Dal svůj osmý gól v této sezóně.

Jenže Deportivo se jen tak nevzdávalo a v devětašedesáté minutě se trefil Adrián, který dal branku vůbec poprvé v lize a snížil stav na 1:2. Barcelona jen na chvilku trochu polevila a vymstilo se jí to. Hráči Deportiva v závěru utkání měli velký tlak, ale nepodařilo se jim vstřelit vyrovnávací branku.

Barcelona na svém stadionu neprohrála ve španělské soutěži už 20 utkání a ani tentokrát proti Deportivu La Coruňa nezaváhala. Dále si tak drží první místo v tabulce.

Výsledky - 28. kolo:

Betis Sevilla - Villarreal 3:3 (10. Robert, 72. Edu, 90.+3 Juanito - 2. a 47. Forlán, 78. Pirés)
San Sebastian - Levante 1:0 (38. Ansotegi)
Valencia - Espanyol Barcelona 3:2 (12. Villa, 26. Vicenta, 59. Angulo - 15. Riera, 63. Garcia)
Barcelona - Deportivo La Coruňa 2:1 (45. Messi, 51. Eto'o - 69. Adrián )

[ 31. 3. 2007 - ČTK, eFotbal.cz | Foto: AP, goal.com ]