Žižkov i podruhé porazil rivala v boji o postup, Čáslav prohrála v Blšanech

Žižkovští dokázali i podruhé v sezoně porazit jihlavské soupeře v boji o postup do první ligy. Nad týmem z Vysočiny doma zvítězili 2:1, na čemž měl největší podíl Petr Švancara, který úvodní gól Pražanů dal a druhý vypracoval necelou čtvrthodinu před koncem pro Adriana Guľu.

Po vyrovnaném úvodním poločase byl Žižkov aktivnější a dokázal svým výkonem i bojovností předčít záložní čtveřici soupeře. Díky výhře si pojistil vedení v tabulce, na třetí Jihlavu má náskok už sedmi bodů.

Výsledek:

Žižkov - Jihlava 2:1 (1:1)
Branky: 12. Švancara, 78. Guľa - 19. Gebreselassie. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Hrubeš. ŽK: Vít, Kadlec (oba Jihlava). Diváci: 1620.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Kušnír, Král, Guľa, Novotný - Kalod (90. Procházka), Švancara (81. Demjan). Trenér: Skalba.
Jihlava: Rzeszoto - Gebreselassie (46. Bartoš), Šourek, Kadlec, Cihlář - Veselý, Vladyka, Vít (81. Gorol), Malínek (67. Rabušic) - Svoboda, Faldyna. Trenér: Bokša.

Rosendo zařídil vítěznou branku

Hosté si už v úvodních pěti minutách vypracovali dvě gólové šance, ale Jirouš, ani Haniak ještě skóre nezměnili. Až když v 8. minutě sebral míč Pilařovi Podrázký a vysunul do běhu Klesu, na jeho přízemní střelu Svoboda nestačil.

Většinu poločasu byla Čáslav lepším mužstvem, ale po přestávce se karta obrátila. Dvě střely nejlepšího hráče utkání Bogdanova ještě zlikvidoval brankář Švenger a Smejkal z gólové pozice hlavičkoval daleko mimo. Pak se ale domácí prosadili hned dvakrát v rozmezí 120 sekund. Nejprve v 66. minutě Pilařův centr zakončil pohotově zblízka Smejkal a vzápětí zařídili vítězný gól střídající hráči, když nekompromisní dělovkou skóroval Argentinec Rosendo po přihrávce Kožíška.

Výsledek:

Blšany - Čáslav 2:1 (0:1)
Branky: 66. Smejkal, 68. Rosendo - 8. Klesa. Rozhodčí: Štěrba - Teuber, Bílek. ŽK: Milan Zachariáš, Jedinák - Haniak, Broschinski, Klesa. Diváci: 721.

Blšany: Svoboda - Milan Zachariáš, Novotný, Poláček, Rosa - Loos (46. Rosendo), Pilař, Jedinák, Krejčík (59. Kožíšek) - Bogdanov (90. Šiml), Smejkal. Trenér: Bičovský.
Čáslav: Švenger - Gross, Šrámek, Mráz, Razim - Podrázký, Broschinský, Haniak (74. Kurak), Kunášek - Klesa, Jirouš (69. Michal Zachariáš). Trenér: Zákostelský.

První poločas utkání mezi Bystrcí a Ústím nad Labem se nesl ve znamení úporného boje, šancí však mnoho nebylo. V úvodu domácí gólman Hrubý zmařil Martykánovo sólo, největší šanci Brňanů promarnil Belej střelou nad břevno. Po přestávce oba týmy přidaly a v krátkém sledu padly oba góly. Závěr patřil domácím, kteří zatlačili Severočechy do hluboké obrany, ve střelbě však byli bezzubí.

Bystrc - Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Branky: 58. Krejčíř - 52. Sedlák. Rozhodčí: Ardeleánu - Pokorný, Urban. ŽK: T. Novák, Palša (oba Ústí). Diváci: 620.

Bystrc: Hrubý - Houšť, Vojtíšek, Schuster, Krejčíř (78. Michal) - Logara (68. Zedníček), Nechvátal, Bajer, Belej (54. Kasálek) - Bielik, Mrázek. Trenér: Machala.
Ústí nad Labem: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák - Karlík, Martykán, Vondrášek (74. Stárek), Hruška - Sedlák (89. Procházka), Fousek. Trenér: Rys.

[ 8.4.2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]