Aritmě pomohla rychlá branka z penalty

Zápas se nakonec odehrál na přírodní trávě a změna povrchu přinesla více radosti domácím. Těm přálo v úvodu zápasu i štěstí. Už v 6.minutě po centrovaném míči zahrál Pospíšil nešťastně rukou a Aritma měla výhodu pokutového kopu. Jarský nezaváhal a bylo to 1:0. Za dvě minuty měli domácí další obrovskou šanci, když v závaru před brankou hostů hlavičkoval O. Rybka vedle odkryté branky. Tím byl ale výčet zajímavých okamžiků první půle vyčerpán. Zbytek poločasu se odehrál mezi šestnáctkami, bez vzruchu před brankami.

Ve druhé půli si sice hosté vynutili optickou převahu, ale do vážnější šance se nedostali. Naopak domácí byli blízko gólu v 75.minutě, když ale Tlustým varažený míč do branky vrátit nedokázali. Za minutu už se jim to povedlo. Neumann na půlce ztratil míč a Jarský upaloval sám na Tlustého a své sólo bezpečně zakončil. Za další dvě minuty přišla první velká šance hostů, ale Bičaník z malého vápna hlavičkoval vedle. Minutu před koncem Pospíšil ještě sám proti Šuranskému mohl vykřesat naději, ale z malého vápna trefil jen domácího golmana.
Petr Sýkora (FC Háje): Z výsledku jsem zklamaný. Soupeř se dostal do vedení po nešťastné ruce a penaltě. To se ale ve fotbale stává. První poločas byl jinak bez šancí. Ve druhé půli jsme si vytvořili velkou převahu, ale po chybě jsme inkasovali podruhé. Kluci bojovali, dřeli, bohužel jsme neproměňovali šance.
Tomáš Kubr (Aritma): Dnes jsem určitě spokojen. Tři zápasy venku nám moc nevyšly, tak jsme chtěli doma vyhrát. Brzy jsme dali gól a měli i další šance. Druhou půli jsme trochu polevili, soupeř měl mírnou převahu, ale bez šancí. Dali jsme druhý gól a vyhráli zaslouženě.

Aritma - FC Háje 2:0 (1:0)
Branky: 6. z penalty a 76. Jarský ŽK: Šuranský, Adamec, O. Rybka - Sojka Rozhodčí: Vaňkát - Rod, Záruba Diváků: 40.
Aritma: Šuranský - Weiss, Beran, Brabec, Kratochvíl (60. Kejmar) - Adamec, Fiala, O. Rybka, Krejča - Jarský (80. Mareček), Výravský. TRenér Tomáš Kubr.
FC Háje: Tlustý - Neumann (76. Jablonský), Hartman, Sojka - Pospíšil, Brož, Hrůza (46. Janoušek), Slabý, Ostrihoň - Bičaník (86. Pavelka), Dub. Trenér Petr Sýkora.