Kleveta vstřelil čtyři branky, Blansko vede tabulku!

Po dnešních dohrávkách 17. kola se mění pořadí na čele tabulky. Blansko se vítězstvím 7:0 v Doubravníku posunulo o bod před Dědice, které remizovaly v Ráječku. Vysoké vítězství Blanska hovoří za vše, sedm branek je největší rozdíl mezi dvěma soupeři v této sezoně. Ve dvou utkáních nastřílelo Blansko Doubravníku 14 branek. Vysoký rozdíl ve skóre se zrodil až ve druhém poločase, v prvním se Blansko trápilo a první branku vstřelil až v 41. minutě Kleveta. Ve druhém poločase už diváci nestíhali počítat vstřelené blanenské branky. Branky padaly ve sledu - 47. Němec - 0:2, 50. Kleveta - 0:3, 55. Němec - 0:4, 61. Kleveta - 0:5, 82. Svoboda - 0:6 a 85. Kleveta - 0:7. Tomáš Kleveta vstřelil čtyři branky, jsou to jeho první po návratu z Ráječka. V letošní sezóně se prosadil už jedenáctkrát. Libor Němec vstřelil dvě branky, letos už jich má na kontě deset.

Dědice přijely hájit první místo v tabulce, na hřiště sestupem ohroženého Ráječka. Domácí nevstoupili do utkání dobře. V 5. minutě špatně odkopl míč brankář Blažek, ten se dostal k Šmehlíkovi, který přeloboval brankáře a poslal Dědice do vedení. Pro Davida Šmehlíka to je již osmnáctá trefa v letošním ročníku. Dvacet minut před koncem nastřelil domácí Bezděk břevno dědické branky. Vyrovnáno bylo v 87. minutě, "zlatý" gól vstřelil - po chybě hostujícího brankáře - Radek Bezděk. Do konce utkání se již nic nezměnilo. Dědice přepustily první místo v tabulce Blansku.

Ve znojemském derby remizovala Miroslav s Moravským Krumlovem 1:1. Utkání navštívilo 450 diváků, čímž byl vyrovnán rekord letošní sezóny. Zápas Ráječko-Blansko sledovalo rovněž 450 diváků. Tvrdé utkání, které odnesl proraženou lícní kostí domácí brankář Pavel Koutník, mnoho fotbalového nenabídlo. V 61. minutě nastřelil domácí Dufek tyč hostující branky. V 63. minutě byl faulován v pokutovém území Mařík a Gottwald nařízenou penaltu proměnil - 1:0. O tři minuty později přišel nefotbalový moment, hlava domácího brankáře Pavla Koutníka se střetla s kopačkou hostujícího hráče. Pavel Koutník byl převezen do nemocnice s proraženou lícní kostí. Podle domácích dohrával hostující hráč míč schválně. Hostující trenér Karel Pelikán se za svého hráče postavil: "Měl jsem lepší pohled než diváci a všichni ostatní. Žádný úmysl v tom nebyl, hráč nedostal ani žlutou kartu. Brankář šel hlavou proti míči a došlo ke střetu s kopačkou. Já bych vinil spíše domácího stopera, který měl našeho hráče odtlačit a ke střetu by nedošlo. Brankář chytal dobře, je mi líto, že se tento moment udál. Náš hráč je z toho hodně nešťastný." V 84. minutě mohl rozhodnout Mařík, ale samostatný únik neproměnil. Hosté ve druhém poločase převzali iniciativu a ta přinesla alespoň bod. V 88. minutě si vstřelil vlastní branku Mai.

SK FC Doubravník – FK Apos Blansko 0:7 (0:1)
Petr Vašíček (Blansko): V prvním poločase jsme hráli zbytečně nervózně až křečovitě. Po brance, kterou jsme dali těsně před poločasem, to z nás spadlo a ve druhém poločase už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Pokud bude Doubravník hrát, tak jako dnes, tak nemá v této soutěži co dělat.
Branky: Kleveta 4, Němec 2, Svoboda
Rozhodčí: Šenkýř Diváků: 100
Blansko: Slanina – Němec, Kugler, Karaffa, Kleveta, Škvarenina, Koutný, Klimeš, Sehnal, Přikryl, Nečas – Palatka, Rychnovský, Svoboda, Láník, Starý

SK Olympia Ráječko - Sokol Dědice 1:1 (0:1)
Lubomír Zapletal (Ráječko): Do zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním. Bohužel jsme - po chybě brankáře - v 5. minutě inkasovali. Pak jsme se chvíli trápili, ale kluci bojovali. Měli jsme pěkné šance, bylo jich více než měly Dědice. Nakonec jsme vyrovnali v 87. minutě, po chybě brankáře hostů. Zápasu slušela remíza.
Vítězslav Zbořil (Dědice): My jsme do Ráječka jeli s tím, že to bude těžké utkání. Domácí hrají o záchranu. Po rychle vstřelené brance jsme se uklidnili, měli několik dalších šancí. V druhém poločase jsme polevili, nepodrželi jsme balón ve předu a v 87. minutě dostali vyrovnávací branku, která už byla na spadnutí delší dobu. Po zápase si člověk řekne, že je škoda dostat branku těsně před koncem, ale na druhou stranu, kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tady budeme bodovat, tak bych to bral. S výkonem mužstva jsem celkem spokojený.
Branky: Bezděk - Šmehlík
Rozhodčí: Zach Diváků: 250
Ráječko: Blažek – Kopecký, Maška, Bartoš, Pokoj, Bezděk, Sehnal J., Španěl, Torda (80. Baďura), Sehnal V., Srba
Dědice: Plhal – Redek, Holý, Šmehlík, Měřínský, Pytela, Slezák, Lžičář, Tamáš, Sigmund, Foldyna (Vlach)

FC Miroslav - FC Moravský Krumlov 1:1 (0:0)
Karel Pelikán (Moravský Krumlov): Myslím si, že utkání bylo odehráno v duchu derby. Skončilo zaslouženou remízou. Nejslabším chlapem na hřišti byl rozhodčí. Penalta byla vymyšlená, naše vstřelená branka regulérní. V prvním poločase jsme měli tři vyložené šance. Po brance z vymyšlené penalty jsme měli hru ve své moci a neproměnili další tři vyložené šance. Pokud chceme hrát v takových patrech tabulky, kde jsme, tak se nám toto nemůže stávat. Pokud je hráč sám na malém vápně, tak šance musí skončit brankou.
Branky: Gottwald z penalty – vlastní Mai
Rozhodčí: Volf Diváků: 450
Miroslav: Koutník (66. Ondrůšek) – Pešek, Gottwald, Chlad M., Mai, Dufek, Sulik (77. Zálešák), Chlad J., Svoboda, Mařík , Krula
Krumlov: Novotný – Vlk, Zelníček, Hlučil, Horák, Kocáb (75. Havlíček), Vybíral, Caha, Anders, Záviška, Vošmera
Statistiky: fauly - 21:26, rohy - 4:3, střely na branku - 4:2, střely mimo - 2:5, ŽK - 5:3