1.A třída: Kuřim v trháku

Sedmnáctým kolem, šestnáctým hraným, pokračoval program 1.A tříd. Ve skupině A nasadila k trháku Kuřim, která vyhrála v Novosedlech 2:1. Po prvním poločase prohrávala 0:1, ale dvě branky, které vstřelil ve druhém poločase Petr Svoboda mladší, zajistily Kuřimi už čtyřbodový náskok na Rajhrad. Rajhrad klopýtl na hřišti znojemské rezervy, jejíž vítězství zařídili Todor Yonov a Pavel Hoc. Třetí Jevišovice se oklepaly s porážky v minulém kole a dvěma brankami Ivana Vyskočila zvítězily 2:0 v Čebíně. Ivančice vyhrály i druhý jarní zápas a odpoutaly se z posledního místa v tabulce, kam - po prohře v Tasovicích - spadly Kohoutovice.

Ve víkendových zápasech skupiny B padlo pouze 14 branek, pět utkání skončilo vítězstvím o jednu branku. Na prvním místě se udržely - výhrou 3:1 nad Slovanem Brno - Velké Pavlovice. Už na druhé místo se probojovaly Dubňany, druhé jarní vítězství zařídil Martin Křižan. Na poslední místo se propadl - při výhře Žarošic - Lanžhot.

Rohatec ztratil body s Šardicemi
Souboj druhého s šestým týmem tabulky byl šlágrem 17. kola I.třídy skupiny B. Domácí nastoupili bez Konštandy a Korbela. V dresu hostů chyběl Zb. Toman (nominace do A týmu Šardic), naopak se už objevil Michal Slavíček, který se vrátil po zranění stehenního svalu a nahradil na místě stopera Lukáše Fojtíka, jenž se mohl plně věnovat trenérské práci. Premiérově se představil v šardickém dresu Ondřej Šaněk. Utkání začalo mírnou převahou domácího mužstva, které si vypracovalo jednu pološanci. Ve 20. minutě udeřilo na druhé straně, obranu domacích vyšachovali Matula se Šaňkem a právě Ondřej Šaněk si zapsal v 1. zápase za Šardice premiérový (a jak se nakonec ukázalo také rozhodující) gól. Domácí poté měli několik šancí na vyrovnání - nevyužili zaváhání Knoflíčka, pak střelu z velkého vápna se štěstím vyrazil nad bránu Krist a do třetice domácí Rosypálek nevyužil tutovku, kdy byl sám před Kristem, ale vystřelil hodně vedle. Na druhé straně hrozili Matula se Šaňkem a velkou šanci měl L. Šťastný, ale střelu nasměroval vedle tyčky. Poslední pološance domácích vznikla po uklouznutí Herůfka, ale Knoflíček stačil v malém vápně včas zakročit. Herůfek své zaváhání napravil ke konci 1. poločasu, kdy vyslal kolmicí do sólového úniku Matulu, ale ten se nedokázal přesně trefit.
Druhý poločas už byl ve znamení šardické taktické hry o udržení výsledku. Hosté hrozili z brejkových akcí, ale ani jedna situace nebyla gólová (Šťastný L., Matula). Rohatec zahrozil ve druhém poločase pouze jednou - v 85. minutě parádním akrobatickým zákrokem vyškrábl Krist bombu z 18 metrů jednoho z domácích hráčů a nedovolil tak vyrovnat. Šardice vyhrály v Rohatci 1:0.

Žarošice překvapily v Kosticích
První poločas utkání mezi Kostecemi a Žarošicemi se odehraval bez výraznějších šancí. Nejvážnější situací byl trestný kop Kostic, po kterém Požgay hlavou přehodil vybihajícího brankáře hostujícího celku, ale hlavička neměla patřičný důraz. Brankář se stačil vrátit a na brankové čáře míč chytil.
Ve 49. minutě se hosté dostali do vedení, po střele Chromého. Kostičtí se poté snažili vyrovnat. Dostali hosty pod tlak, z něhož vytěžili v 71. minutě vyrovnaní, když Darmovzal dorážel do odkryté brány. Domácí se snažili převážit stav na svoji stranu, ale přes několik slibných šancí gól vstřelit nedokázali. Naopak v 86. minutě udeřili hosté, když po rozehrání trestného kopu z boční hranice pokutového území našel míč na brankové čáře postaveného Příkryla, který si přidržel brankáře Rampáčka a pohodlně tak skóroval. I přes velkou nevoli domácích, rozhodčí branku uznal.