Bolton i Arsenal ztratily body

Bolton Wanderers promarnili příležitost prosmýknout se na postupové místo do dalšího ročníku Ligy mistrů, když ve 33. kole Premier League nevyužili zaváhání Arsenalu a pouze remizovali doma s Evertonem 1:1. "Gunners" se vedlo podobně, v Newcastlu nedokázali vstřelit branku, a tak utkání skončilo nerozhodně 0:0.

Pět kol před koncem soutěže mají "Kanonýři" na čtvrtém místě tabulky náskok dvou bodů před pátým Boltonem.

Wanderers se v utkání s Evertonem dostali do vedení v 18. minutě, kdy se po centru Ivana Campa trefil z voleje do černého útočník Kevin Davies, ale Everton ještě před přestávkou skóre srovnal, když se ve 33. minutě prosadil James Vaughan.

Cestu za záchranou si v pondělí zkomplikoval Fulham, který doma podlehl Manchesteru City 1:3. Naopak hosté míří za setrváním mezi elitou, momentálně jsou se 40 body dvanáctí.

V dalším zápase remizoval Wigan s Aston Villou 1:1. V dresu Villans odehrál celé utkání Patrik Berger, ale na svůj gólový zápis ze soboty nenavázal. Wigan sice hrál 56 minut bez vyloučeného Ekvádorce Luise Antonia Valencii, ale Aston Villa dokázala z převahy vytěžit pouze vyrovnávací trefu.

Výsledky:

Aston Villa - Wigan 1:1 (50. Agbonlahor - 21. Heskey)
Bolton - Everton 1:1 (18. Davies - 33. Vaughan)
Fulham - Manchester City 1:3 (76. Bocanegra - 21. Barton, 36. Beasley, 59. Vassel)
Newcastle - Arsenal 0:0
Charlton - Reading 0:0