Aubameyang v derby ukázal opět lásku k maskám, ale vedení klubu ho volá na kobereček

Aubameyang v derby ukázal opět lásku k maskám, ale vedení klubu ho volá na kobereček

Někteří útočníci mají rádi, když je jejich tvář středem pozornosti. Fotky na titulních stránkách novin jsou přeci velkou poctou. Gabonský ostrostřelec však při oslavě trefy v derby na půdě Schalke opět vyrukoval s maskou, díky které dostal žlutou kartu, a vedení si ho pozvalo na kobereček.

Tohle derby má v Bundeslize velkou váhu a vždy je ostře sledováno. Jedna strana nemůže druhé přijít na jméno a je jedno, kde oba celky v tabulce figurují. Emoce by se dali na stadiónu ždímat a mezi samotnými hráči to vždy jiskří.

Velkou ofenzivní silou Borussie je Pierre-Emerick Aubameyang, který se rozhodl svou trefu oslavit provokací domácích fanoušků s maskou. Samotný hráč však tímto gestem šel i proti politice svého klubu, neboť jeho sponzorem je Puma. On měl však na hlavě produkt společnosti Nike.

Vedoucí trefu oslavil Aubameyang s maskou Masked Finisher, již dříve se na jeho hlavě objevil Batman či Spiderman. Sedmadvacetiletý útočník použil masku již podruhé v řadě během jednoho měsíce, neboť začátkem března si po utkání s Leverkusenem nechal vystříhat logo Nike a ještě si ji nabarvit na červeno.

„Budeme s ním o tom zase mluvit. Potom už to pro něj bude trochu složitější,“ prohlásil obchodní šéf Borussie Hans-Joachim Watzke. Všichni tuší, že se to sponzoru Dortmundu líbit nebude a Aubameyang skončí na koberečku. Zřejmě se podle tohoto vyjádření bude jednat o poslední domluvu, po které by mohly padat velké finanční pokuty.