Do semifinále poháru postoupily Bohunice, Ráječko, Kyjov a Únanov

Krajský pohár ČMFS zná všechny semifinalisty. V dnešním čtvrtfinále porazily Bohunice-Hrušky 5:0, Ráječko-Rosice 4:1, Kyjov vyhrál 3:1 v Miloticích a b.třídní Únanov vyřadil Miroslav. Největším překvapením se zdá být postup Únanova, ale předzápasové prohlášení Miroslavi o nezájmu postupu se potvrdilo. Únanov vyhrál 3:0 a zahraje si pohárové semifinále. Hlavní podíl na postupu Ráječka přes Rosice má Radek Bezděk, který vstřelil tři ze čtyř branek svého týmu. Kyjov se dostal do vedení na hřišti Milotic ve 20. minutě, po rohovém kopu Hrbáčka se prosadil Svatopluk Macek. O pět minut později zvýšil tečovanou střelou Kučera. Domácí se vrátili do zápasu v 39. minutě, chybu kyjovské obrany potrestal Ivo Kundrata, ale okamžitě z protiútoku vrátil Kyjovu dvoubrankové vedení Robin Dobeš. Ve druhém poločase už branka nepadla. Kyjov nedovolil překvapení a může se těšit na semifinalového soupeře.

Hra na jednu branku skončila vysokým vítězstvím Bohunic

Bohunice přivítaly na domácím hřišti Hrušky. Se stejným soupeřem se potkaly minulou sobotu a v utkání zvítězily 4:1. Domácí šli za vítězstvím od začátku zápasu. První obrovskou šanci měli ve 2. minutě, rohový kop zahrával Novotný a míč se dostal až ke Krejčímu, který nikým neatakován - na malém vápně - hlavičkoval do břevna hostující branky. Domácí hrozili i nadále, ale šance Švrčiny ani Fencáka brankou neskončily. Hrušky kazily velké množství přihrávek a měly velkým problém dostat se na polovinu Bohunic. Ty naopak produkovaly pohledný fotbal, kterému chybělo pouze brankové vyjádření. Domácí se nedočkali ani po Kroupově šanci a nádherné střele Švrčiny, jenž orazítkovala břevno. V 37. minutě se domácí zaslouženě radovali z první branky. Míč se po rychlém přechodu do útoku dostal ke Kroupovi, který jej nádherně poslal do samostatného úniku Fencákovi. Fencák si v pokutovém území míč zasekl a udělal diváky ze dvou hostujících obránců i brankáře a pozemi k pravé tyči skóroval - 1:0. Na konci prvního poločasu zahrozil znovu Fencák, ale tentokrát mířila jeho střela nad branku.

Ve 49. minutě vysunul Kroupa Krejčího, který chladnokrevně zakončil - 2:0. V 55. minutě zahrával domácí Živný rohový kop, po kterém reklamovaly Hrušky faul na jejich hráče, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a Krejčí propálil brankáře Čapku - 3:0. V 58. minutě měli první velkou šanci hosté. Brankář Cívka špatně odkopl balón, k němu se dostal Čapek, ale se šancí naložil nedůrazně a Cívka mu míč lehce odebral. V 68. minutě se hosté zlobili na asistenta rozhodčího. Přímý volný kop skončil po teči až v domácí brance, rozhodčí odmával hodně sporný ofsajd a branka nebyla uznána. V 70. minutě přihrál Krejčí Benešovi a bylo to 4:0. Poslední slovo měl domácí stoper Hanousek. V 79. minutě zůstal na hrotu útoku a pěknou střelou zpoza šestnáctky uzavřel výsledek na 5:0. O jasném průběhu svědčí i poměr rohových kopů 14:0.

Výsledkový servis

Tatran Brno Bohunice - Sokol Luna Hrušky 5:0 (1:0)
Branky: Krejčí 2, Fencák, Beneš, Hanousek
Bohunice: Cívka - Konečný, Svoboda, Novotný, Hanousek, Švrčina, Krejčí, Beneš, Kroupa, Fencák, Živný
Hrušky: Čapka - Nešpor, Tichý, Vyrubalík, Filipovič, Zugar, Akai, Bečka, Nešpor, Čermák, Srnec

SK Olympia Ráječko - FC Slovan Rosice 4:1 (2:0)
Branky: Bezděk 3, Sigl - Cvingráf

Agro Milotice - 1.FC VMG Kyjov 1:3 (1:3)
Branky: Kundrata Ivo - Macek Sv., Kučera, Dobeš
Milotice: Holub S. - Vaněk (66. Bůček), Neduchal, Balous (46. Šeďa), Kundrata L. - Pekařík, Holub L., Kundrata R., Zajíc - Kundrata I., Hofr (85. Lamáček)
Kyjov: Cahlík - Půček, Šimeček (59. Talaš), Žarošský - Svoboda, Macek Sv., Holeček, Kučera, Hrbáček (79. Horák) - Dobeš (69. Žandovský), Macek T.

A.S.A. ES Únanov - FC Miroslav 3:0 (1:0)
Branky: 6. Dočekal, 48. Šuba, 87. Vlk
Miroslav: Műhlhauser - Rambousek, Gottwald, Rohlík Mar., Mai, Hrb, Zálešák, Voldán, Vojkůvka, Mařík, Vybíral