Hvězda vedle hvězdy! Přesto mladí Francouzi na Euru do 21 let v Polsku schází

Jeden hráč hraje za Bayern Mnichov, další za Manchester United či za Paris Saint Germain. Výjimeční ofenzivní hráči vyrostli pro francouzskou reprezentaci do jednadvaceti let. Přesto na závěrečném turnaji, který se koná v červnu v Polsku, tým LeBleu opět schází. Už pošesté v řadě.

Hvězda vedle hvězdy! Přesto mladí Francouzi na Euru do 21 let v Polsku schází

Francouzi ve své kvalifikační skupině zaostali překvapivě za Makedonií a kvůli nízkému postavení v tabulce týmů na druhých místech se do baráže ani nedostali.  Hvězdná jména tak nejsou vždycky zárukou úspěchu a dopředu nemají nic jistého.

Kingsley Coman (útočník, 21 let, Bayern Mnichov)

Talentovanému křídelníkovi je teprve jednadvacet let, ale už má na svém kontě úspěchy, které mu mohou kdejací jeho zkušenější spoluhráči pouze závidět. Získal dva ligové tituly ve Francii v PSG, jeden v Itálii s Juventusem a dva v Německu s Bayernem Mnichov.

Coman se dočkal i stříbrné medaile na loňském domácím evropském šampionátu, kde rozhodně nebyl jen do počtu. Úspěchu s jednadvacítkou se však nedočká. Minimálně tento rok, protože věkově může hrát v této věkové kategorii i na příštím šampionátu v roce 2019.