Slavia i díky Rotaňově trefě porazila Žižkov, Laštůvka chyběl

Mistrovská Slavia začala přípravu vítězstvím nad Viktorií Žižkov 2:1. Sešívaní rychle prohrávali, ale po trefách Ruslana Rotaně a Micka van Burena zápas otočili. Premiéru v červenobílém dresu si odbyla i letní posila Jakub Jugas.

V dresu Slavie chyběli Mešanovič se Šventem i čerstvá posila klubu brankář Laštůvka, který dostal volno, aby si mohl zařídit vše potřebné související s jeho přesunem do Prahy.

V základu se naopak po vydařeném hostování v Karviné objevil obránce Libor Holík, který však brzy odjede na ME devatenáctiletých. Na stoperu se poprvé fanouškům Slavie představila letní posila ze Zlína Jakub Jugas, v záloze pak testovaných ukrajinský záložník Ruslan Rotaň a v útoku mladý Chorvat Peter Musa.

Vedení se ale jako první ujali hráči Žižkova, když se po centru z levé strany prosadil Lukáš Stratil. Vyrovnání přišlo po půlhodině hry, když faul ve vápně na Hušbauera potrestal z penalty Rotaň.

Vršovičtí měli i další šance, ale pokusy Alvira, Mingazova ani Rotaně se neujaly. Otočit výsledek se tak sešívaným podařilo až patnáct minut před koncem utkání, když se po centru Tecla prosadil nadvakrát Van Buren.

Přípravné utkání:

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1).
Branky: 27. Rotaň z pen., 74. Van Buren - 8. Stratil.
Sestava Slavie:
I. poločas: Kovář - Holík, Jugas, Bílek, Bořil - Ščuk - Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora - Musa.
II. poločas: Otáhal - Frydrych, Bílek, Jugas, Bořil (68. Kingue) - Ščuk - Sýkora (81. Vejvar), Hušbauer, Rotaň (81. Bucha), Mingazov (60. Van Buren) - Tecl. Trenér: Šilhavý.

Sigma Olomouc - SFC Opava 2:2 (1:2)
Branky: 13. Jemelka, 49. Manzia - 18. a 29. Jurečka.
Sestava Olomouce: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Javorek, Obročník, Falta - Buchvaldek, Manzia. Trenér: Onofrej.

Petřín Plzeň - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)
Branky: 37. vlastní Levý, 45. Bakoš.
Sestava Viktorie:
I. poločas: Šampalík - Řezník, Hubník, Hájek, Kovařík - Živulič, Kratochvíl - Petržela, Kolář, Zeman - Bakoš.
II. poločas: Sváček - Limberský, Hejda, Vacovský, Janža - Suchan, Ivanschitz - Pfeifer, Vais, Pilař (78. Živulič) - Řezníček. Trenér: Vrba.

FK Teplice - Baník Modlany 8:0 (4:0).
Branky: 59., 64. a 66. Vaněček, 13. a 31. Vošahlík, 5. vlastní, 34. Rezek, 51. Červenka.
Sestava Teplic:
I. poločas: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo, Rezek, Vošahlík - Haljeta.
II. poločas: Chudý - Strada, Dressler, Chudý, Urma - Hyčka, Soungole, Gebert, Martirosyan - Červenka, Vaněček. Trenér: Šmejkal.

FK Varnsdorf - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0).
Branky: 33. Dordič, 55. vlastní Diviš - 81. Mebrahtu.
Sestava M. Boleslavi: Diviš - Pauschek, Da Silva, Čmovš (46. Křapka), Fleišman - Jánoš (68. Přikryl), Mareš (68. Rada), Matějovský, Ladra (46. Kateřiňák) - Železník (46. Fabián), Mebrahtu. Trenér: Svědík.

MFK Karviná - Baník Ostrava 1:3 (1:2)
Branky: 21. Ramirez - 2. Van Eijma, 11. Stáňa, 59. Pekár.
Základní sestavy:
Karviná: Pastornický - Hlúpik, Košťál, Dobrotka, Eismann - Smrž, Bajric - Pilík, Budínský, Puchel - Ramirez. Trenér: Weber.
Ostrava: Šustr - Celba, Breda, Šindelář, Granečný - Mondek, Chvěja, Ožvolda, Stáňa - O. Šašinka, Van Eijma. Trenér: Kučera.

1. FC Slovácko - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Branky: 16. Sadílek, 43. Kubala, 57. Armero.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Heča - Juroška, Reinberk, Rada, Divíšek - Sadílek, Daníček, Ťok - Biolek, Kubala, Vasiljev.
II. poločas: Daněk - Prajza, Hofmann, Břečka, Chyla - Machalík, Šumulikoski, Ju Kang-hjon - Navrátil, Zajíc, Armelo. Trenér: Levý.

FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:1)
Branky: 53. z pen. a 61. Kabajev, 39. Hůlka.
Sestava Bohemians: Fryšták - Kocič, Šmíd, Hůlka (45. Rothe), Dostál - Bartek (70. F. Hašek), Jirásek, Jindřišek (70. Blecha), Reiter (60. Vaníček) - Kabajev (73. Kuchta), Jeslínek. Trenér: M. Hašek st.

Sigma Olomouc - SFC Opava 2:2 (1:2).

Olomouc - Opava 3:2 (3:0)
Branky: 8. a 42. Yunis, 35. Hála - 71. a 88. Kuzmanovič.
Sestava Olomouce: Reichl (70. Gröger) - Surzyn, Kotouč, Juráš (46. Ambrozek), Hála - Antl, Romero (63. Juráš), Texl, Houska, Moulis - Yunis. Trenér: Onofrej.