Slavia díky trefě Škody postupuje na venkovní góly, Plzeň doma naprosto selhala

Slavia se raduje z postupu do 4. předkola Ligy mistrů. Může za to vstřelený gól na půdě soupeře, o nějž se postaral Milan Škoda. I přes porážku 1:2 totiž díky domácí výhře 1:0 postupují dál právě svěřenci Jaroslava Šilhavého.

Slávisté nezačali vůbec dobře, konkrétně tedy gólman Laštůvka. Ten hned v 6. minutě vyběhl proti Signěvičovi a ten ho hlavičkou přeloboval – 1:0. Hned záhy mohl vyrovnat Danny, s jeho střelou si ale domácí gólman poradil. Hra byla poté poměrně vyrovnaná, ale více šancí si přeci jen tvořili domácí. Přesto Slavia do poločasu srovnala krok. Minutu před koncem využil rohový kop Dannyho hlavičkou Milan Škoda a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Hned zkraje druhé půle došlo k pohromě. Stasevič využil chyby Jugase, který se po celý zápas výrazně trápil, a strhl vedení znovu na stranu BATE. A poté nastaly minuty velké nervozity. Borisov měl převahu, ale vyložené šance si naštěstí nedokázal připravit. "Sešívaní" nakonec těsnou porážku uhájili a mohou se radovat ze zajištění podzimního působení v evropských pohárech.

Naopak s poháry se loučí Viktoria Plzeň. Ta doma absolutně (zejména psychicky) nezvládla druhý poločas se Steaou Bukurešť a prohrála vysoko 1:4. V závěru byl vyloučen Krmenčík.

Liga mistrů, odvety 3. předkola:

BATE Borisov – Slavia Praha 2:1 (1:1)
Branky: 6. Signěvič, 46. Stasevič – 44. Škoda. ŽK: Milunovič. Rozhodčí: van Boekel – Schaap, van de Ven.

BATE Borisov: Ščerbickij – Baga, Milunovič, Buljat, Pojlakov (46. M. Voloďko) – A. Voloďko (75. Gvilia), Dragun, Ivanič – Stasevič, Signěvič, Gordejčuk (89. Tuominen).
SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Ngadeu – van Buren (61. Zmrhal), Rotaň, Hušbauer (85. Souček), Danny (70. Švento) – Škoda.

Viktoria Plzeň – Steaua Bukurešť 1:4 (0:1)
Branky: 65. Krmenčík – 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tănase, 79. Alibec (pen).

ŽK: 24. Petržela, 27. Řezník, 39. Živulič, 47. Havel, 61. Krmenčík, 73. Hrošovský, 79. Bolek, 82. Bakoš – 50. Pintilii, 66. Balasa, 76. Grecu, 84. Alibec. ČK: 88. Krmenčík.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Živulić, Hrošovský – Petržela (54. Zeman), Kolář, Kopic – Krmenčík.
FCSB: Niță – Popescu (73. Achim), Balasa, Momčilović, Morais – Pintilii, Teixeira – Enache, Man (46. Larie), Tănase (83. Gnohéré) – Alibec.