Plzeň otáčela v Jihlavě až v závěru, Brno dostalo příděl od Sigmy a je poslední

Baník Ostrava - FK Teplice  3:3

Jako na divokém západě se museli cítit diváci v Ostravě. jejich tým prohrával 0:2 a vše vypadalo zle nedobře. To by ovšem Baník nebyl ten bojovný Baník, jaký ho letos známe. Na góly Rezka a Vaněčka odpověděli Slezané Azevedo a Hrubý. Obrat v utkání zařídil Mičola, avšak Severočechy zachránil jejich tahoun Martin Fillo. Teplice udržely svou neporazitelnost proti Baníku. Série trvá už 8 zápasů.

Branky: 48. Jeřábek (vl.), 52. Hrubý, 70.Mičola - 21. Jan Rezek, 30. Vaněček, 90. Fillo

Ostrava: Vašek (41. Šustr) – Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus – Mičola (78. Stáňa), R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Baroš (C) (85. Panić), Poznar.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Fillo, Trubač (73. Červenka), Jan Rezek (55. Vošahlík) – Vaněček.

Žluté karty: Mičola, Šindelář - Kučera, Vondrášek, Grigar, Vaněček
Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Myška
Diváci: 6 012 diváků

FC Fastav Zlín - MFK Karviná 1:0

Druhou výhru v sezóně v domácí lize si připsal Zlín. Jejich hra opět nepřesvědčila, avšak 3 body jsou 3 body. Celý zápas rozsekl nigérijský záložník Ubong Ekpai. Byl to také gól rozdílový. Karviná se navíc nezmohla a odjíždí bez bodu. Zlín se tak pomalu dostává do formy. Už bylo načase základní skupina Evropské ligy se blíží.

Branky: 65. Ekpai

Zlín: S. Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák (62. Džafić) – Ekpai, Jiráček (88. Bačo), Traoré, Podio (90. Železník), Holzer – Diop.
Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Šisler, Janečka – Štepanovský (76. Ramírez), Panák (59. Budínský), Kalabiška (84. Vondra) – Wágner.

Žluté karty: Gajič - Šisler
Rozhodčí: Marek – Arnošt, Horák
Diváci: 3925 diváků

Bohemians 1905 - SK Slavia Praha  0:0

Tradiční vršovické derby se odehrálo v Ďolíčku. Slávisté opět nevstřelili gól ve venkovním zápase a jejich největším problémem zůstává efektivita. Šance přijdou avšak červenobílí je neumí proměnit. Před zápasem 4. předkola Ligy mistrů tak nepodala optimální výkon, jež by jí dodal sebevědomí před boji o základní skupiny Ligy mistrů. Klokani jsou se svým vstupem do nového ročníku určitě spokojeni. mají na kontě 6 bodů a ještě nepoznali hořkost porážky.

Bohemians:  Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C), Kocič – Reiter (71. Nečas), Švec, Mašek (79. Jindřišek), M. Hašek, Bartek (88. P. Buchta) – Kabajev.
Slavia: Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček, Hromada (63. Hušbauer) – Zmrhal (C), Altintop, Sýkora (59. Stoch) – Mešanović (77. Milan Škoda).

Diváci: 4812
Žluté karty: Jindřišek - Souček
Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Kotalík

Mladá Boleslav - Liberec  0:3

Uhrinův soubor začíná být zoufalý. Středočeši pokračují ve svém špatném vstupu do soutěže. Dnes znovu prohráli a klesli na samé dno tabulky po 4 kolech. Jedna remíza a tři prohry. Je to krize, ze které se musí hráči dostat poctivou prací. V utkání se prosadili nadějní mladíci. Dva góly dal Martin Graiciar a výhru dokonal zapůjčený sparťan Filip Havelka. Potočný si připsal dvě asistence. Boleslavským střelcům asi zvlhl prach. Doma prohráli jasně 0:3.

Branky: 39. Graiciar, 64. Graiciar, 90+3. Havelka

Mladá Boleslav:
Vejmola – Pauschek, Stronati, Čmovš, Fabián – Takács, J. Rada (69. Mareš) – Přikryl, Magera (C), Klobása (61. Chramosta) – Mebrahtu (61. Komličenko).
Liberec: O. Kolář – Coufal (C), Mikula, Karafiát, Potočný (90. Knejzlík) – Ševčík, Folprecht, Kulhánek, Breite, Voltr (88. Pulkrab) – Graiciar (74. Havelka).

Žluté karty: Takács, Stronati, Čmovš - Potočný, Graiciar, Folprecht
Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Vít
Diváci: 2834

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2

Západočeská Plzeň přijela na Vysočinu pro tři body, ale nečekala, že se na ně až tak nadře. Skóre totiž otevřel již v první minutě domácí Ikaunieks, čímž stanovil zatím letošní nejrychlejší gól sezóny. Až po změně stran srovnal stav Hrošovský a v samotném závěru zápasů rozhodl o výhře Plzně Bakoš.

Branky: 1. Ikaunieks - 64. Hrošovský, 90. +3Bakoš

Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Krejčí, Keresteš - Vaculík - Hronek, Zoubele (89. Štěpánek), Ikaunieks, Novotný (67. Popovič) - Klíma (73. Dvořák). Trenér: Kopecký
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hrošovský, Živulič (38. Bakoš) - Kopic (87. Řezníček), Čermák (80. Hořava), Zeman - Krmenčík. Trenér: Vrba

Žluté karty: Zoubele, Vaculík - Hájek, Řezník
Rozhodčí: Julínek - Pospíšil, Antoníček.
Diváci: 4013

Olomouc - Brno 3:0

Brno se nedočkalo výhry ani ve čtvrtém kole a okupuje poslední místo v tabulce se ziskem pouhého jednoho bodu. Tentokrát si na něj vyšlápla Olomouc, která rozhodla utkání již během první patnáctiminutovky. Úvodní trefu obstaral Texl, dvě minuty po něm se prosadil Houska a ve čtrnácté minutě upravil na konečných 3:0 opět autor první branky.

Branky: 9. a 14. Texl, 11. Houska.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (68. Moulis), Houska, Texl (74. Plšek), Kalvach, Falta - Chorý (84. Romero). Trenér: Jílek.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Jovanovič, Šural - Polák - Pilík, Škoda (51. Krejčí) - Fortes (64. Přichystal), Koné, Lutonský (76. Ashiru). Trenér: Habanec

Žluté karty: Jovanovič, Pilík, Šural
Rozhodčí: Jílek - Moláček, Mokrusch.
Diváci: 4815

Jablonec - Dukla 2:2

Jablonec vstoupil do utkání proti Dukle aktivně a vše nasvědčovalo tomu, že by mohl před domácím publikem získat cenné tři body. Po brankách Tecla a Mehanoviče se však prosadili i hosté, když ještě v první půli snížil Schranz. V druhém poločase pak vyrovnal na konečných 2:2 Holenda.

Branky: 15. Tecl, 30. Mehanovič - 32. Schranz, 78. Holenda.

Jablonec: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman, Hanousek - Tecl, Kubista, Trávník, Mihálik (88. Diviš) - Mehanovič (70. Zelený), Doležal (60. Jovovič). Trenér: Klucký.
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bezpalec, Miloševič (88. Bílovský), Tetour - Koval (79. Djuranovič), Holenda, Schranz (67. Mustedanagič). Trenér: Hynek.

Žluté karty: Masopust - Podaný, Ostojič
Rozhodčí: Houdek - Kubr, Koval