Rezek: Člověka brzdí, když mu připomínají jeho dobrá individuální čísla

Rezek: Člověka brzdí, když mu připomínají jeho dobrá individuální čísla

Po pěti kolech je na čele domácí střelecké tabulky pětice David Lafata, Martin Fillo, David Vaněček, Ondřej Mihalík a Jan Rezek. Zatímco u spolehlivého gólostroje Sparty posledních let ona lichotivá pozice nepřekvapí, u hráče, jenž byl u sestupu Příbrami a nikdy žádnými závratnými ofenzivními čísly neudivoval, již ano.

Skláři jsou na startu soutěže produktivní a jen v úvodu zmíněné trio zařídilo 9 tref z deseti. "Od toho tam jsme, abychom byli nebezpeční. A jsme rádi, že nám to tam padá. Fillo i Vaněček mají výbornou formu a hrajeme dobře jako tým. Krajní beci Vondrášek a Krob jsou hodně aktivní a těžíme z jejich přihrávek a centrů. Jen škoda, že jsme prohospodařili dvoubrankový náskok v Ostravě. Vést tam 2:0 se mnohým celkům asi nepovede," zavěštil si pětatřicetiletý veterán, jenž si v průběhu kariéry vyzkoušel i několik zahraničních angažmá včetně Krasnodaru, Anorthosisu Famagusta, Čchang-čchun Ja-tchaj či Apollonu Limassol.

Velezkušený hráč s minulostí ve Spartě či Plzni to však bere s nadhledem. "Asi vyhlásím útok na střelce roku. Samozřejmě mám ze svých gólů radost, ale zase tolik to neprožívám. Vážím si i každé asistence. V Plzni jsem měl v jedné sezóně po podzimu asi jedenáct vstřelených gólů a začalo se povídat, jaký jsem střelec. Ne, že by mi to stouplo do hlavy, ale člověka brzdí, když mu to připomínají," pověděl na stránkách sport.cz svěřenec kouče Daniela Šmejkala, jenž si na Stínadlech kroutí svou druhou prvoligovou sezonu.

Byl jeho výkon proti Jihlavě herně nejlepším od jeho návratu na sever Čech? "Herně jsem se cítil ještě lépe proti pražské Dukle. Tentokrát to taková paráda nebyla. Jak už jsem naznačoval, malinko udřené utkání. O to víc si výsledku s Jihlavou ceníme," pokračoval kolega Hory, Kroba a spol., jehož slova vyšla na stránkách sport.cz.

Obrana však zatím má své mouchy a dokazují to i čísla - Grigar ještě během pěti zápasů neudržel čisté konto a to Teplice platily za celek, který na defenzívu dbá a moc branek nedostává. Kde je podle trojnásobného šampiona české ligy chyba? "Asi v nekoncentrovanosti. Na tréninku děláme maximum, abychom hráli náročně a nešetřili krokem. Bohužel někdy přišly detaily, že nám to tam propadlo. Chceme hrát fotbalově, a ne vždycky to jde. Musíme se vyvarovat slabších chvilek a řešit situace jednoduše," uzavřel sportem.cz zmíněný bývalý český reprezentant s jednadvaceti mezinárodními starty.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.