Fanoušci Blues zpívají oslavné chorály, že je Morata lepší než Kane

Držet krok s nezastavitelnými celky z Manchesteru se letos daří jen Chelsea, která pomýšlí na obhajobu mistrovského titulu. Premier League je zatím na ve vrchních patrech vyrovnaná a londýnský celek ztrácí na čelo pouhé tři body. V sobotním duelu svěřenci kouče Antonia Conteho rozstříleli Stoke City rozdílem čtyř branek.

Fanoušci Blues zpívají oslavné chorály, že je Morata lepší než Kane

Lví podíl na tom měl španělský reprezentační útočník Alvaro Morata, který v létě přišel z Realu Madrid. Po závěrečném hvizdu měl na svém kontě hattrick, po kterém ho fanoušci Blues oslavovali. Skóre otevřel již při první výraznější šanci ve druhé minutě.

„Jsem spokojený s výkonem týmu. Není jednoduché vyhrávat zápasy na hřišti Stoke, vždy jde o náročná střetnutí. Začali jsme velmi dobře, potom jsme dokázali ustát tlak soupeře a podařilo se nám později vstřelit další góly a vytvořit si šance. Skončilo to sice 4:0, ale nebylo to nic jednoduchého,“ hodnotil utkání kouč Blues Antonio Conte.

Morata zkompletoval hattrick ve druhém poločase v průběhu patnácti minut. S jeho výkonem byl italský kouč samozřejmě velmi spokojený a na tiskové konferenci se tím netajil. „Alvaro zahrál velmi dobře. Zaznamenal hattrick, což je vždy pro útočníka velmi důležité. Znamená to taky, že si dokážeme pro naše útočníky vytvářet šance,“ chválil Conte svůj letní nákup.

Chelsea vybojovala čtvrté vítězství v uplynulých pěti zápasech a v tabulce figuruje na třetím místě. Dobrou podporu vyjádřili fanoušci klubu, kteří složili autorovi třech branek písničku. Oslavné chorály mají nyní podobu: Morata přichází ze slunečného Španělska, je lepší než Harry Kane. V českém překladu se to moc nerýmuje, ale anglický originál jo. „Morata comes from sunny Spain, he´s better than Harry Kane.“