V Madridu se víří vzduch. Hvězda Atlétika se obula do stadionu Realu!

V Madridu se víří vzduch. Hvězda Atlétika se obula do stadionu Realu!

Yannick Carrasco urazil legendární stadion městského rivala Realu Madrid Santiago Bernabeu a řekl, že nově postavený Wanda Metropolitano je lepší. Proč?

Zatímco vyhlášený stadion Bílého baletu stojí už řádově desítky let, svatostánek Atletica Madrid Wanda Metropolitano se otevřel až letos a nejsou to ani dva měsíce od prvního utkání odehraného v této aréně. Srovnávat tak domácí zázemí slavných klubů tak zatím nepřichází v úvahu.

Autor branky ve finále Ligy mistrů z roku 2016 proti Realu, která ovšem znamenala pouze prodloužení a následný neúspěšný penaltový rozstřel, ale poukázal na úplně jiný fakt. I příznivci Los Blancos ale musí uznat, že část pravdy na tom je. 

"Wanda Metropolitano není jako Santiago Bernabeu. Na Real se chodí dívat turisté z celého světa, kteří jen sedí a sledují fotbal, kdežto nás podporují fanoušci, kteří se už narodili se srdcem v barvách Atletica Madrid," prozradil Belgičan.

Real Madrid je světová značka s dlouholetou tradicí a je proto logické, že určitá skupina lidí si udělá výlet přes půl světa, aby partu okolo Cristiana Ronalda viděla naživo. A vzhledem k tomu, že to jsou lidé z bohatších vrstev, na stadionu i převažují.

Ti zarytí Madridistas ale svůj stadion milionářům neprodají. Na každý větší zápas si vytvoří fantastické choreo a při nástupu každý jedinec přítomen na zápasu zpívá hrdě písničku Y nada más. A také je nutno podotknout, že Wanda Metropolitano nehostila tolik zápasů co Santiago Bernabeu a na případné porovnávání je velmi, velmi brzy.