Nevídané kanonády v ČFL: Domažlice rozdrtily Brozany 10:1, Vltavín dal 6 gólů za poločas

Třetí nejvyšší soutěže mají za sebou zápasy předposledního podzimního kola. Po 14. kole ČFL se mluví hlavně o desetigólovém přídělu, kterým Domažlice vyprovodily tým Brozan. Skóre si v domácím prostředí vylepšil také Vltavín. Tým kouče Martina Frýdka nasázel Jirnám šest gólů za druhý poločas. Povedenými obraty se blýskli hráči Vyšehradu a Štěchovic, po dalším třibodovém zisku si vedení v tabulce upevnila Chrudim.

Domažlice prohrály předchozí dva zápasy, Brozany dokonce tři. Že se po závěrečném hvizdu bude radovat Jiskra se tak nějak počítalo, že ale hosté odjedou až s takovým debaklem se úplně nečekalo. Utkání bylo rozhodnuto po jedenácti minutách. Po trefách Došlého, Hájovského a Hejdy vedli domácí už 3:0. To byl ovšem teprve začátek.

Do konce poločasu přidal další dvě trefy Došlý a ve 33. minutě to bylo po druhém zásahu Hejdy už 6:0! Ten samý hráč hned po změně stran završil hattrick, následně se trefil i Kropáček a bylo zřejmé, že Jiskra má dost sil a kvalit na to, aby přidala i další branky. V 77. minutě sice Brozany snížily, ovšem v závěrečné desetiminutovce přidal svůj čtvrtý a pátý gól kanonýr Došlý, který se rázem vyšvihl do čela tabulky střelců, a výhra 10:1 byla na světě.

Střelecky se dařilo také Vltavínu, který využil špatné formy Jiren. Ty se na půdě pražského celku držely jen poločas, bezbrankový stav vydržel až do 48. minuty, kdy poslal favorita do vedení exligový hráč Abena, který zároveň odstartoval střelecký koncert svého týmu. Svěřenci kouče vicemistra Evropy z roku 1996 Martina Frýdka přidal ještě pět branek a po výhře 6:0 si upevnil druhou příčku v tabulce.

Sparta? Minul jsem správnou dobu, mrzí Putze. Před 2. ligou dal přednost škole a hraje ČFL

Povedené obraty Vyšehradu a Štěchovic

Lídrem ČFL zůstává v pohodě hrající Chrudim, čtvrtou výhru za tři body v řadě vybojovala v utkání s Pískem. Východočechy poslal do vedení dvacet minut před koncem střelec Kopecký, když proměnil penaltu, definitivní klid do řad domácího celku vnesl v 83. minutě Kesner, který pečetil výhru favorita 2:0.

Uplynulé kolo ČFL zaujal také dvěma obraty. O jeden z nich se postaral Vyšehrad, jenž po prvním poločase na svém hřišti prohrával s Benátkami o dva góly. Po změně stran ale v rozmezí čtyř minut proměnil dvě penalty Drobílek a v závěrečných minutách skóre otočili kanonýr Čtvrtníček s Matějkou. Vyšehrad vyhrál 4:2. "Cítím obrovské zklamání z konečného výsledku, utkání jsme totiž měli velmi dobře rozehrané. Mrzí mě, že jsme ve druhé půli nehráli aktivněji, jak jsem hráče o poločase nabádal. To vnímám jako jednu z příčin zápasového obratu," řekl po utkání kouč poražených Benátek Pavel Jícha.

V Brozanech otočili skóre třemi brankami během pouhých čtrnácti minut, tentokrát to byli právě hráči Králova Dvora, kdo nedokázal vedení udržet. Tým kouče exligového záložníka Jiřího Saboua vedl nad Štěchovicemi ještě v 79. minutě 2:1, ovšem poté srovnal hostující kanonýr Batka a minutu před koncem normální hrací doby strhl vítězství na stranu Štěchovic střídající Štědronský.

ČFL, 14. kolo:
Vltavín – Jirny 6:0 (48. Abena, 53. Pejša, 63. Macháč, 65. Pozníček, 78. Šípek, 85. Maione)
Vyšehrad – Benátky nad Jizerou 4:2 (54. a 57. z pen. Drobílek, 86. Čtvrtníček, 87. Matějka – 41. Boček, 44. Synek)
Chrudim – Písek 2:0 (70. z pen. Kopecký, 83. Kesner)
Benešov – Dobrovice 2:0 (22. Rataj, 38. Čapek)
Králův Dvůr – Štěchovice 2:3 (4. Hájek, 53. Kraus – 34. Novák, 79. Batka, 89. Štědronský)
Litoměřicko – Nymburk 2:1 (48. Šlehofer, 90. Valenta – 23. Nepovím)
Ústí nad Orlicí – Převýšov 1:3 (45. Nikodem – 48. a 68. Korba, 49. Veselka)
Domažlice – Brozany 10:1 (5., 24., 27., 80. a 90. Došlý, 9. Hájovský, 11., 33. a 46. Hejda, 57. Kropáček – 77. Hovorka)
Zápy – Čížová 3:0 (33. Kovařík, 58. Valenta, 74. Jelínek)

Aktuální tabulku ČFL a kompletní rozpis zápasů najdete zde

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL