Táhne mu na čtyřicet, přesto ještě nekončí. Na kdy vidí Drogba své loučení?

Devětatřicetiletý symbol zkušenosti s jedenáctkou na zádech Didier Drogba je stále aktivním hráčem. Jeho vrcholová anabáze už by však neměla mít příliš dlouhého trvání.

Táhne mu na čtyřicet, přesto ještě nekončí. Na kdy vidí Drogba své loučení?

Ofenzivní hvězda posledních dvou dekád, která se v dubnu letošního rok ocitla v druhé zámořské lize United Soccer League, se totiž nechala slyšet, že by měla skončit v příštím roce.

To vše i přesto, že se mu v trikotu Phoenix Rising dařilo a 14 startů (1197 poskytnutých minut) dokázal přetavit v 10 přesných zásahů. Více už být nemohlo, neboť se jeho klub nedokázal dostal dál než do osmifinále play-off.

Rok 2018 tedy bude konečnou kariérní zastávkou (v příštím ročníku už bude mít za sebou oslavu čtyřicátin) a pak bude jeho aktivita směřovat jinam. "Chcete nějakou informaci? Myslím si, že příští rok bude mojí poslední sezonou. V nějaké fázi musíte skončit. Já sám budu potřebovat čas pro jiné projekty," citoval web eurofotbal.cz slova někdejšího dlouholetého reprezentanta Pobřeží slonoviny s šedesátkou mezinárodních vystoupení.

Pro bývalou ikonu Le Mans, Guingampu, Olympique Marseille, Šanghaje, Galatasaraye Istanbul a samozřejmě Chelsea, v jejímž dresu si připsal čtyři anglické tituly, se jedná o druhou americkou anabázi. Nejprve totiž střílel branky v MLS za Montreal Impact, se kterým se loučill s dvaadvaceti trefami.

Že by nástupce Agüera? City zaujal švýcarský poklad z bundesligy