Táhne mu na čtyřicet, přesto ještě nekončí. Na kdy vidí Drogba své loučení?

Táhne mu na čtyřicet, přesto ještě nekončí. Na kdy vidí Drogba své loučení?

Devětatřicetiletý symbol zkušenosti s jedenáctkou na zádech Didier Drogba je stále aktivním hráčem. Jeho vrcholová anabáze už by však neměla mít příliš dlouhého trvání.

Ofenzivní hvězda posledních dvou dekád, která se v dubnu letošního rok ocitla v druhé zámořské lize United Soccer League, se totiž nechala slyšet, že by měla skončit v příštím roce.

To vše i přesto, že se mu v trikotu Phoenix Rising dařilo a 14 startů (1197 poskytnutých minut) dokázal přetavit v 10 přesných zásahů. Více už být nemohlo, neboť se jeho klub nedokázal dostal dál než do osmifinále play-off.

Rok 2018 tedy bude konečnou kariérní zastávkou (v příštím ročníku už bude mít za sebou oslavu čtyřicátin) a pak bude jeho aktivita směřovat jinam. "Chcete nějakou informaci? Myslím si, že příští rok bude mojí poslední sezonou. V nějaké fázi musíte skončit. Já sám budu potřebovat čas pro jiné projekty," citoval web eurofotbal.cz slova někdejšího dlouholetého reprezentanta Pobřeží slonoviny s šedesátkou mezinárodních vystoupení.

Pro bývalou ikonu Le Mans, Guingampu, Olympique Marseille, Šanghaje, Galatasaraye Istanbul a samozřejmě Chelsea, v jejímž dresu si připsal čtyři anglické tituly, se jedná o druhou americkou anabázi. Nejprve totiž střílel branky v MLS za Montreal Impact, se kterým se loučill s dvaadvaceti trefami.

Že by nástupce Agüera? City zaujal švýcarský poklad z bundesligy