Zábavná bundesliga: Leno, Brandt, Goretzka a spol. mohou být pokutováni a trestáni velmi originálně

Zábavná bundesliga: Leno, Brandt, Goretzka a spol. mohou být pokutováni a trestáni velmi originálně

Trest, že hráč za svůj prohřešek pozve celý tým na oběd či večeři, už je ve fotbalové branži poměrně běžný. V jedné z nižších německých soutěží pak má jeden nejmenovaný tým v sazebníku také trest v podobě kompletního posekání trávníku.

A jak je na tom sledovaná bundesliga? Kupříkladu v Schalke 04 se případné disciplinární prohřešky řeší originálně taktéž.

Viník v Gelsenkirchenu totiž musí jeden den během svého osobního volna pracovat v klubovém fanshopu. Z přítomnosti své hvězdy pak mohou mít radost i fanoušci.

A pozadu nezůstávají ani v Bay Areně, kde je doma od 20. září neporažený Bayer Leverkusen, jemuž patří po dvanácti kolech průběžná devátá pozice.

Zatímco v jiných klubech může být na pokuty nastaven finanční sazebník, zaměstnavatel Bailleyho, Kiesslinga, Lena, Bendera, Brandta a spol. se rozdává dary klubovým zaměstnancům...

"Je to kreativní a člověka potěší, když nemusí platit do týmové pokladnice, ale naopak lidem, který se o něj a klub starají," prozradil webem profutbal.sk citovaný Kevin Volland, jenž je se sedmi trefami nejlepším střelcem Bayeru.

"Je to dobré pro celkovo atmosféru v klubu. Navíc to potom vede k menšímu počtu pokut," popsal své zkušenosti hlavní trenér Leverkusenu Heiko Herrlich, jehož slova vyšla na serveru profutbal.sk.

Zidanova reakce na Benzemovu kritiku? Protiútok!