1.B třída: odečty bodů ve skupině B

Po 22. kole 1. B třídy skupiny A už je na 1. místě opět Slavkov, který rozdrtil Brankovice 8:0 a využil zaváhání Ivanovic, jenž nestačily na Tuřany. Ve slavkovském dresu se blýskl čtyřmi brankami David Udržal, třikrát se prosadil Karel Opletal. Poslední Drnovice prohrály doma s Brankovicemi 0:4. Nejlepším střelcem soutěže je s 27-mi brankami ivanovický Boniatti.

Tuřanský Smetana zmrazil vedoucí Ivanovice

V dalším utkání I.B třídy hostily Ivanovice Tuřany. Od prvních minut se na domácí kopačky snesla nervozita a hlavně nepřesnost, proto lepším mužstvem byly Tuřany, které hrozily především ze standartních situací. Ivanovice si za první poločas prakticky nevytvořily dobrou střeleckou příležitost.
Ve druhém poločase hráči Ivanovic pokračovali v útlumu, hosté toho využili ke vstřelení vedoucí branky. V 58. minutě zahrávaly Tuřany rohový kop a zcela nepokrytý Smetana otevřel skóre - 0:1. Domácí přidali a snažili se o vyrovnání, ale dvě slibné příležitosti neproměnili Petr Kábele a Šimek. Dvanáct minut před koncem přišel další úder hostů. Jejich nejlepší střelec a hráč dnešního utkání Smetana, si po chybě Plška pohrál s obranou Ivanovic a nezadržitelně skóroval podruhé - 0:2. Za domácí korigoval nepříznivý výsledek až v nastaveném čase Oppelt tečovanou střelou po rohovém kopu - 1:2. Ivanovice zaslouženě prohrály s Tuřany 1:2 a ztratily 1. místo v tabulce.

Výsledkový servis 22. kola skupiny A

Sokol Drnovice - Sokol Bohdalice 0:4 (0:2)
Vlastimil Rožnovský (Bohdalice): Na hřiště posledního celku tabulky, které mělo před tímto utkáním pouhé dva body za dvě remízy, jsme jeli pro tři body. Vítězství se rodilo postupně, když v každém z poločasů jsme dosáhli dvou branek. I když si musíme přiznat, že výkon tentokrát nepatřil do kategorie těch lepších na tohoto soupeře to prostě stačilo. I když i Drnovce měly pár dobrých příležitostí, tak míč za záda našeho dobře chytajícího brankáře Drbala nedostaly. I přes čtyři dosažené branky na hřišti soupeře musíme konstatovat, že vítězství mohlo být minimálně ještě o jednu až dvě branky vyšší, kdybychom realizovali tak třicet procent dalších vyloženě gólových příležitostí. Nicméně i tak jsme udělali další, nesmírně důležitý krok k záchraně a do dalších zápasů už můžeme jít o poznání klidněji.
Branky: Ignačák, Kolečkář, Adamec S., Šiler
Bohdalice: Drbal - Jelínek P., Michal, Prachař, Jašíček, Ignačák, Šiler, Adamec P., Mindek, Kolečkář, Adamec S.

Slovan Ivanovice na Hané - SK Tuřany 1:2 (0:0)
Josef Svoboda (Ivanovice): V posledních utkáních doplácíme na úzký a nevyrovnaný kádr. Dnes chyběli čtyři hráči ze základu. Přesto jsem věřil, že ostatní hráči to odedřou... Navíc se zranil Polach. Upozorňoval jsem hráče na Smetanu a viděli jste, kolik měl při první brance prostoru.
Branky: Opellt - Smetana 2
Ivanovice: Vymazal - Kábele V., Plšek, Moravec, Pospíšil - Polách (69. Oppelt), Šimek, Kroutilík, Olejníček (63. Radoš), Kábele P., Boniatti

Němčany - FK Kunštát 0:1 (0:1)
Branka: Boček
Kunštát: Loukota - Hruška, Novotný T., Martínek, Ducháček, Bednář, Včelík (85. Šmerda.), Křepela R., Šváb, Novotný D. (70. Křepela L.), Boček (75. Truhlář )

SK Slavkov u Brna - Sokol Brankovice 8:0 (4:0)

Branka: Daněček
Líšeň: Kučera - Valkovič (65.Knap), Staněk, Sádlík, Cupal - Buchta, Daněček (70.Pavlovič), Kupský, Crha - Pokorný (60.Kubaský), Valouch

Skupina B

Ve skupině B vedou Medlánky o pět bodů před Dobšicemi, další bod zpět je rezerva Bystrce. Před jistě sestupujícími Popůvkami je Šanov, který ztrácí bod na Popice a dva na Bohunice B. Nejlepším střelcem soutěže je se 14-ti brankami medlánecký Maška.

Zbýšov a Bystrc přijdou po skončení soutěže o 3 body

O tři body chudčí budou po skončení soutěže ve Zbýšově a Bystrci. Jaký je důvod těchto odečtů? "Kluby nezaplatily poplatky, i přes upomínky, které jim byly zasílány," řekl k této problematice sekretář svazu Josef Večeřa. Podle zdrojů efotbalu dlužil Zbýšov částku 5000,- Kč a Bystrc 35000,- Kč.
"Abych řekl pravdu, my hráči dost dobře nevíme, o co se jedná. Podle verze, která nám byla jako poslední řečena vedením, jedná se o trest za nezaplacení poplatku za mobilní telefon, který má každý oddíl k dispozici od svazu. Je to záležitost stará víc jak rok. Problém prý vznikl u jednatele klubu, který tvrdí, že mu žádné upomínky nechodily a poplatek byl uhrazen. Na druhou stranu JmFs je prý povinnen posílat upomínky doručeně a prý tak nečinil. Pro nás hráče je to samozřejmě nepříjemná záležitost, ale z naší pozice s tím nic nenaděláme a musíme nahrát co nejvíce bodů, aby byl pro nás odečet bodů, co nejméně bolestný," takto se k celé situaci vyjádřil hráč, jenž si nepřál být jmenován. Každý ať si udělá obrázek sám.

Višňovský Lojín orazítkoval tyč i břevno medlánecké branky

První Medlánky se představily ve Višňovém. Domácí začali aktivně. Hned zkraje utkání zahrával Fantal trestný kop z 20 metrů, ale brankář Kodeš si se střelou poradil. V 8. minutě proměnili domácí svůj druhý roh. Centr na přední tyč usměrnil do sítě hlavou J. Adámek - 1:0. Zvýšit mohl Lojín, ale jeho střela skončila na tyči hostující branky. Stejnou měrou oplácel střídající Kučera, jehož hlavička skončila také na tyči. Domácí poté vsadili na důslednou defenzívu, ze které hrozili rychlými kontry dobře hrajícího Lojína. Z prvního poločasu se dá ještě vzpomenout střela Lojína na vzdálenější tyč, kterou Kodeš lapil, a hlavně velký závar v šestnástce hostí v 41. minutě.
Ve druhém poločase domácí pokračovali v pozorné obraně, kterou se ale sérií narážeček podařilo hostům rozebrat v 56. minutě, když Kučerovům průnik do vápna zastavil za cenu pokutového kopu domácí Mach. Míč si postavil Maška a přestřelil. V 78. minutě orazítkoval pěkným volejem břevno domácí Lojín. Za tři minuty ovšem bylo srovnáno. Fridrich předložil na malé vápno míč Štrůblovi a ten se nemýlil – 1:1. V 88. minutě mohli hosté utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale střelu Sehnala zastavila tyč. Utkání skončilo remízou 1:1.

Výsledkový servis 22. kola skupiny B

Sokol Višňové - FC Medlánky 1:1 (1:0)
Branky: Adámek Jiř. - Štrůbl
Višňové: Indra L. – Buchta, Cakl, Caha (87. Vondrák), Adámek V. – Mach, Lysák, Fantal, Indra T. (35. Jedlička) – Adámek J., Lojín
Medlánky: Kodeš – Baierle(76. Sehnal), Hála, Blahoudek, Černíček – Janoch (20. Kučera), Štrůbl, Viskot, Maška - Fridrich, Fryc (62. Novotný)

Sokol Dobšice - Baník Zbýšov 2:0 (0:0)
Branky: Záruba, Fiala

FC Dosta Bystrc-Kníničky B - FC Komín 2:0 (2:0)
Branky: Žvanut, Selucký

A.S.A. ES Únanov - Čechie Zastávka 2:4 (0:1)
Branky: Bulín L., Dočekal - Rousek 3, Matouš

Sokol Popůvky u Brna - SK Vojkovice 1:2 (1:1)
Branky: Uhl - Vacek, Valnoha

Sokol Popice - Tatran Šatov 1:1 (0:1)
Branky: Richtr - Kříž Pav.

Sokol Šanov - Tatran Brno Bohunice B 4:1 (0:0)
Branky: Gábor 2, Kotlan, Pichanič - Širůček
ČK: Machač (Šanov)

Skupina C

Ve skupině C vyhrály Bavory v Hodoníně 6:0 a k jistému postupu jim chybí už pouze 3 body, které mohou získat v dnešní dohrávce s Podivínem. Poslední KEN Veselí prohrál doma s Lednicí 1:8, v týmu hostí se trefil pětkrát Miroslav Fobl, celkem už zaznamenal čtrnáct branek a ještě bude útočit na titul nejlepšího střelce soutěže, který zatím drží vlkošský David se 17-ti brankami.

Podivín-Vracov - 77. minuta 3:0, 90. minuta 3:3

Do Podivína přijel Vracov. Začátek utkání byl ve znamení neustálého kouskování hry, dalším negativním aspektem byl silný vítr, který v prvním poločase pomáhal domácímu celku. V 19. minutě zahrával přímý kop na polovině hřiště domácí Hakala a jeho střela skončila k překvapení všech až v brance. V prvním poločase hrozili i hosté, ale Bukovský neproměnil dva samostatné úniky a jedna střela skončila na spojnici tyče a břevna.
Ve druhém poločase se dostali domácí do tříbrankového náskoku, v 58. minutě se trefil Martenčík a v 71. minutě Karel Švestka. V tu chvíli byli hosté zralí na ručník. V 78. minutě snížil Lunga na 1:3 a na hřišti se začaly dít divy. V 83. minutě snížil na rozdíl jedné branky Bukovský a v 86. minutě vyrovnal Willmann. Hosté si nakonec mohli odvést všechny body, ale jejich poslední šance zůstala nevyužita. Podivín se rozešel s Vracovem smírně za konečného stavu 3:3.