Na jihu Čech se ocitli 2 kmenoví hráči Sparty, exjihlavského Ekvádorce si Dynamo ještě otestuje

Na jihu Čech se ocitli 2 kmenoví hráči Sparty, exjihlavského Ekvádorce si Dynamo ještě otestuje

České Budějovice nejsou ve Fotbalové národní lize daleko k postupovým příčkám a ambic na atak HET ligy se nevzdávají.

Na jaře už však nemohou černobílí počítat s kapitánem Petrem Benátem i Janem Hálou, jenž si aktuálně hledá nové angažmá.

Ukončeno bylo také hostování ostravského zadáka Matěje Helešice a odvetná část FNL se - minimálně v trikotu Dynama - nebude týkat ani Jindřicha Kaduly, který míří do Táborska.

K jihočeskému áčku se naopak připojil trojlístek mladíků Jan Vondra, Erik Puchel a Filip Hašek. Prvně jmenovaný kmenový hráč Sparty byl na podzim v Karviné, což platí i pro Puchela. Středopolař Hašek, jenž letenskému celku patří také, strávil poslední měsíce ve Vlašimi.

S týmem trenéra Davida Horejše začali trénovat dorostenci Jakub Pařízek, Martin Šplíchal a Mikláš Jáša, s tím, že se na jihu opět počítá i s forvardem Patrikem Švantnerem, který se vrátil zpět z Varnsdorfu.

Budějovice si pak otestují sedmadvacetiletého ekvádorského útočícího hráče Augusta Batioju, který má za sebou spoustu prvoligových startů za Vysočinu Jihlava.

I tak by ale ještě mělo dojít na příchod jednoho až dvou fotbalistů. "Jsme moc rádi, že se nám povedlo doplnit a zkvalitnit kádr. Vedení udělalo kus dobré práce, že přivedlo hráče, které jsme si vytipovali," pronesl výše zmíněný kouč Horejš, jehož mužstvo se v nejbližší době utká s Boleslaví, Jihlavou, Riedem, Příbramí či Viktorií Žižkov.

Jihočeský kádr v lednu 2018:

Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.

Obránci: Lukáš Havel, Mikuláš Jáša, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Petr Řehoř, Michal Řezáč, Jan Vondra (Karviná/Sparta).

Záložníci: Patrik Čavoš, Filip Hašek (Vlašim/Sparta), Petr Javorek, Jakub Moravec, Jakub Pařízek (dorost), Jakub Pešek, Lukáš Pouček, Erik Puchel (Karviná), Roman Wermke.

Útočníci: Augusto Batioja (volný hráč – test, připojí se v týdnu), Elvis Mashike, Martin Šplíchal (dorost), Patrik Švantner (návrat z hostování – Varnsdorf), Ivo Táborský.