Proč jsou v Arsenalu "Kanonýři" a v Manchesteru "Rudí ďáblové"? Pět klubů Premier League s nejlepšími přezdívkami

Dokážete si představit, že by se nejslavnější týmy planety obešly bez svých přezdívek? Všichni znají „la Vecchia Signora“ u Juventusu nebo Los Millonarios u River Plate, ale s nejzajímavějšími případy se zřejmě setkáme v Premier League, v nejstarší lize na světě.Everton - The Toffees


Toffees neboli „karamelky“. Původ můžeme stopovat až do devatenáctého století, kdy se klub sice často stěhoval (až nakonec zakotvil v roce 1892 v Goodison Parku), nicméně jistý obyčej cestoval s ním – návštěva cukrářství. Nedaleko Goodison Parku totiž existoval obchod Mother Noblett´s, kam si hráči, fanoušci i milenci chodili před i po zápase pro sladkosti. A těmto návštěvníkům se záhy začalo přezdívat právě toffees, karamelky.

Kromě sladkostí prodávali v cukrářství i a žvýkačky a bonbony, z čehož pochází zvyk provozovaný dodnes. Tehdejší majitelé Mother Noblett´s viděli ve fotbale reklamní potenciál a začali před zápasem bonbony zadarmo rozdávat. A dodnes před zápasem chodí okolo hřiště dívka (Toffee Lady) a fanouškům rozhazuje tzv. Everton Mints.