Nejlepší útočník rumunské ligy? Prý Slovák s pestrou klubovou minulostí...

Nejlepší útočník rumunské ligy? Prý Slovák s pestrou klubovou minulostí...

Dvaatřicetiletý slovenský reprezentant s třiatřiceti mezinárodními starty Adam Nemec je považován za fotbalového světoběžníka, neboť po svém odchodu ze Žiliny nastupoval za Erzgebirge Aue, Genk, Kaiserslautern, Ingolstadt, Union Berlín, Willem Tilburg či New York City.

Od léta 2016 je robustní útočník součástí nejvyšší rumunské soutěže, v níž střílí branky za Dinamo Bukurešť, jemuž patří v Lize I průběžná sedmá příčka. Zatímco v premiérovém ročníku nasázel 11 branek, aktuálně je na třech trefách. Dva přesné zásahy si však připsal v nedávné přípravě proti Arisu Soluň.

Také proto měl podle server digisport.ro nabídky na další změnu dresu. Eminentní zájem měl hlavně městský konkurent a o titul bojující celek FCSB (bývalá Steaua Bukurešť), kterou dobře zná například Plzeň.

Majitel George Becali už měl zkušeného útočníka lanařit hned dvakrát a vždy to bylo podpořeno lukrativními financemi. Protože se stane v létě volným hráčem (běží mu poslední půlrok z dvouletého kontraktu), s jeho přestupem se více méně počítalo.

Nemec, jemuž v útoku konkuruje například Rivaldův syn Rivaldinho, by ale měl setrvat tam, kde je. "Pro mě je to nejlepší útočník v Rumunsku. Pro nás je velmi důležitý. Ve dvou zápasech vstřelil krásné góly. Teď je s námi víc propojený, když ví, že zůstane do léta," nechal se slyšet devětačtyřicetiletý kouč Dinama Vasile Miriuta.