Liberecký novic Kačaraba si zjišťoval informace od slávisty Sobola

Liberecký novic Kačaraba si zjišťoval informace od slávisty Sobola

Jedním z hráčů, kteří se v minulém týdnu upsali Slovanu Liberec, je i třiadvacetiletý ukrajinský stoper Taras Kačaraba, jenž bude na stadionu U Nisy hostovat ze Šachtaru Doněck.

Ukrajinský gigant si ho pořídil ze Lvova již v sedmnácti letech. V jeho prvním mužstvu se ale výrazněji neprosadil a postupně byl zapůjčen v Užhorodě či klubu Zirka Kropyvnyckyj. Nyní ho tak čeká další výzva v podobě HET ligy...

"Líbí se mi přístup trenérského týmu. Ke všem hráčům se chovají stejně, nerozlišují mezi cizinci a domácími hráči. V kabině je dobrý kolektiv a panuje tam příjemná atmosféra. Mám velká očekávání od začátku jarní sezóny a těším se na zápasy," liboval si v prvním interview pro stránky fcslovanliberec.cz mladý střední obránce.

Informace o tuzemské soutěži i samotném Slovanu mu poskytl jeho krajan Sobol. "Vím o tom, že tedy už fotbalisté z Ukrajiny působili. Já jsem si informace o české lize a o Slovanu zjišťoval hlavně od bývalého spoluhráče Eduarda Sobola, který teď působí ve Slavii. Dozvěděl jsem se od něj dost. Můžu slíbit, že budu trénovat poctivě a s maximálním nasazením a že při zápasech nechám na hřišti všechno. Chtěl bych všechny fanoušky pozvat na naše zápasy, budeme se snažit dělat jim radost," pokračoval na klubovém webu nový svěřenec kouče Davida Holoubka, jenž by mohl debutovat za pár dní proti Spartě.

Na jeho pozici je velmi důležitá komunikace. Jak to bude jakožto cizinec řešit? "Během soustředění na Kypru už jsem se naučil základní fotbalové pokyny, jako třeba: záda, sám, rychle, pravá strana, levá strana… Ale chci se naučit co nejvíc, protože vím, že je to důležité pro komunikaci se spoluhráči a trenéry nejen na hřišti a v kabině, ale i v běžném životě," uzavřel stránkami fcslovanliberec.cz citovaný kolega Hybše, Pulkraba, Coufala a spol.