Slávistický objev Bucha: V kabině mě berou, i díky trenérům je tady výborná atmosféra

Slávistický objev Bucha: V kabině mě berou, i díky trenérům je tady výborná atmosféra
ROZHOVOR

Do přípravy Slavie naskočil už loni v létě, tehdy si ale místo v nabitém áčku nevybojoval. Další šanci dostal devatenáctiletý Pavel Bucha letos v zimě, kdy nový trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským zaujal natolik, že v ligovém kádru zůstal. A nejen to, nový kouč má pro šikovného záložníka jen slova chvály. Za měsíc a půl prý udělal takový progres, že se dokonce přiblížil základní sestavě. „Poslouchá se to hezky, ale nesmím se tím nechat uspokojit,“ říká v rozhovoru pro eFotbal.cz nejmladší hráč slávistického týmu, který by si na jaře rád splnil svůj velký sen.

Jak jste si zimní přípravu s áčkem Slavie celkově užil?

Přípravu jsem si užil maximálně. Hodně jsem toho s kluky naběhal a natrénoval. Navíc jsem měl  možnost  zahrát si proti TOP evropským týmům, jako je například Šachtar Doněck nebo Zenit Petrohrad. Takové zápasy jsou pro mne obrovská zkušenost. Cítím na sobě, že mi celá zimní příprava hodně dala.

Však o vás také trenér Trpišovský mluví jen pochvalně. Jak velkou motivací jsou pro vás jeho slova o tom, že se svou prací a výkony v zápasech se čím dál tím víc přibližujete základní sestavě?

Je to velká motivace. Samozřejmě se to hezky poslouchá, ale nesmím se tím nechat uspokojit. Moc bych si přál na jaře do nějakého ligového zápasu zasáhnout. Musím dál pracovat na maximum, budu pro to dělat vše.

Od rozvozu jídla k boji o místo jedničky v Liberci. Za tuhle šanci jsem vděčný, říká Nguyen

Už jste absolvoval letní přípravu pod koučem Šilhavým, teď vede Slavii nově Trpišovský. V čem jsou jako trenéři rozdílní?

Nemůžu to moc srovnávat, protože v létě jsem s A-týmem strávil mnohem méně času než teď přes zimu. Oba jsou to bezpochyby výborní trenéři. Můžu říct, že pod trenérem Trpišovským jsem osobně zažil zatím tu nejtěžší přípravu v životě. A v celém týmu je momentálně výborná atmosféra.

Čím si to vysvětlujete?

Všichni trenéři jsou hodně přátelští. Snaží se s hráči trávit hodně času a hodně s nimi mluvit, i třeba o obyčejných věcech. Hodně se zajímají a nezkazí žádnou srandu. A v neposlední řadě jsou také velmi pozitivní.

Trenér Trpišovský také prohlásil, že za vaším progresem stojí možná i to, že toho moc nenamluvíte, v nadsázce řekl, že promluvíte dvě slova za týden. Je to pravda?

Pravda to je, jsem tišší osoba, moc toho nenamluvím. O to víc se pak snažím ukázat se na hřišti.

Do zimní přípravy naskočilo hned několik mladých hráčů, vy jste ale jako jediný v kádru zůstal. Je i tohle třeba pro vás důkaz toho, že pracujete opravdu dobře a zlepšujete se?

Určitě se to tak dát brát.

Jak jste zapadl do kolektivu v kabině a jak na vás působí největší hvězdy týmu jako Danny, Simon Deli, Michael Ngadeu či Miroslav Stoch?

Doufám, že dobře. Řekl bych, že mě kluci berou. Jinak na mě všichni působí skvěle, nikdo se nade mnou nepovyšuje. Jsou přátelští a vždy nápomocní. Hodně se mi na hřišti snaží radit a pomáhat, takže v kabině se cítím suprově.

Slavia vstoupí do jarní části ligové sezony zápasem v Jihlavě. Jak se vám zamlouvá myšlenka, že se vaše jméno ocitne v základní sestavě?

Na to odpovím stručně a jasně. Nastoupit za Slavii v základní sestavě do ligového utkání by pro mě bylo splněným snem.

Kapitán sparťanské devatenáctky: Tréninky s Rosickým? Bylo to něco neskutečného!