Sánchezův bizarní trénink: zapomněl si klíče .... a běžel pro ně osm kilometrů!

Sánchezův bizarní trénink: zapomněl si klíče .... a běžel pro ně osm kilometrů!

Vypracovaná muskulatura chilského reprezentanta vyvolává – a to nejen v očích dámského publika – úctu a respekt, často i závist. Nicméně Alexis Sánchez nebyl ve svých fotbalových začátcích zrovna vzorem fyzické připravenosti, a musel proto cvičit často bizarním způsobem.

Když v roce 2006, ve svých sedmnácti letech, přestoupil z chilského klubu Cobreloa do Udinese, italská Seria A ho (ne)mile překvapila. Svou fyzickou i taktickou náročností. A Sánchéz na to nebyl připraven.

Ve své první sezoně byl Alexis kost a kůže a pořád zůstával na pravém křídle, mimo pokutové území. Bál se tam jít, obránci s ním vždy zametli. Jenže Udinese ho tam potřebovalo, kupovalo ho kvůli gólům a driblingu, tvrdí italský novinář Pietro Oleotto pro manchesterský magazín Inside United.

A tak si musel přidávat. Každý den trávil dvě hodiny po tréninku v posilovně a využil doslova každou „příležitost“ k tomu, aby se v náročné italské lize prosadil.

Jednou po tréninku jel Alexis do centra Udine, aby si něco nakoupil. Jenže když vystoupil, zjistil, že mu v autě, které se automaticky zamklo, zůstaly klíče a telefon. Nevím, co by udělala většina lidí, pokračuje novinář, nicméně on se sebral a běžel osm kilometrů domů pro náhradní klíče. A to navíc bydlel v kopcích nad městem.

I díky těmto tréninkovým „metodám“ se Sánchez začal zlepšovat a brzy byl připraven na působení v A týmu. A ve své první regulérní sezoně v Udinese, 2008-2009, už odehrál 32 utkání, vstřelil tři góly a na dva nahrál. Brzy si ho vyhlédla Barcelona, kam v roce 2011 přestoupil, o tři roky později už mířil do londýnského Arsenalu. A další příběh chilského kanonýra jistě znáte …