Nezmar už jedná o posilách pro léto, k áčku stáhl Řeháka a fandy varuje, že chvíli může hra vypadat divoce

Nezmar už jedná o posilách pro léto, k áčku stáhl Řeháka a fandy varuje, že chvíli může hra vypadat divoce

Titul obhajující Slavia by to měla mít při vstupu do jarní části HET ligy papírově snadné. Čeká ji totiž vystoupení na půdě poslední Jihlavy. A právě na Vysočině hodlají sešívaní podle svého ředitele Jana Nezmara nastartovat sérii, v rámci níž by ovládli všech čtrnáct odvetných duelů.

"Cíl je jednoduchý, vyhrát každý zápas. Kdybych to měl zobecnit, Slavia má nejvyšší ambice, ale pomýšlet na nejvyšší místo je teď dost ošidné, takže bychom určitě rádi udrželi druhé místo. Chtěli bychom uspět v poháru a vyhrát ho. Hlavním cílem je ale přebudovat mužstvo a upravit herní styl tak, abychom byli konkurenceschopní v Evropě – byli schopni odehrát lepší zápasy než na podzim, hrát co nejmodernějším, nejofenzivnějším stylem. Je to pro realizační tým a hráče postaveno tak, že chvíli to možná bude vypadat divoce, ale chceme si zvyknout na jiný způsob hry, i když to nemusí vypadat hned úplně organizovaně," pronesl na tiskové konferenci Jan Nezmar.

Pokud jde o změny v kádru áčka, do startu jarní fáze už do Edenu asi nikdo nepřijde. "Zásadní změny v kádru už pravděpodobně nebudou. Do budoucna bychom asi chtěli pracovat s užším kádrem, než máme teď. U hráčů, co tu jsou, jsme usoudili, že by se měli ukázat a předvést, jak budou snášet nároky, které na ně a na hru budeme mít. Uvidíme, jak budou využitelní v našem herním systému. Jednání o příchodu hráčů stále probíhají, ale není pravděpodobné, že by z důvodu početného kádru ještě někdo přišel. Může se ale stát, že některý z příchodů bude dotažen až v průběhu jara s vidinou příchodu až v létě," pokračoval na klubovém webu slavia.cz exliberecký funkcionář.

Ten zároveň doplnil, že se realizační tým dočkal rozšíření, když do něj vstoupil trenér juniorského mužstva Pavel Řehák. "Je to krok, který jde v duchu naší sportovní filozofie. Chceme propojit áčko jako vrcholný tým klubu s mládežnickou akademií. Juniorka je pro přechod z mládeže do dospělého fotbalu v tuto chvíli stěžejní. Chceme, aby trenér juniorky byl co nejblíže týmu a viděl, jakým způsobem trénujeme a jaké nároky na hráče a jednotlivé posty máme. Chceme, aby hráči juniorky byli co nejlépe připraveni a adaptace v áčku nebo dospělém fotbale proběhla co nejrychleji," uzavřel blízký spolupracovník hlavnho trenéra Jindřicha Trpišovského.