Třinec si prohrou zkomplikoval boj o záchranu

Hráči Třince nezastavili proti Ústí nad Labem černou sérii a po sobotní prohře 0:2 nebodovali už osm zápasů za sebou. Severomoravský tým tak zůstává mezi největšími kandidáty na sestup, od něhož ho dál dělí jediný bod.

Hlučín a Bystrc navíc mají utkání 26. kola teprve před sebou. Ústí si naopak polepšilo na deváté místo.

Přestože třinečtí byli herně lepším mužstvem, Severočechům k plnému bodovému zisku stačilo využít dvou zaváhání domácích obránců. Při prvním gólu se míč vyražený brankářem Vreštiakem dostal k nehlídanému Zoubelemu, při druhé trefě pak krátce před koncem prošel hostující Fousek hladce třineckou obranou a bez problémů poslal míč za záda domácího gólmana.

V sobotu se ještě hrají od 17:00 zápasy HFK Olomouc - Hlučín, Jakubčovice - Bystrc a Opava - Olomouc B. Olomoučtí (HFK) se mohou v případě výhry minimálně do neděle posunout zpět na druhé místo před Bohemians 1905.

Opava zvládla domácí zápas s rezervou Olomouce

Ve vyrovnaném prvním poločase v Opavě gól nepadl, ale obě mužstva si hned v úvodu vypracovala solidní šance. V sedmé minutě Kozák zblízka vystřelil, ale obrana hostujícího celku dokázala srazit míč na roh, Hanáci mohli skórovat v zápětí, když Víšek trefil málem vlastní branku.

Po změně stran domácí získali velkou územní převahu a vypracovali si celou řadu šancí. V 50. minutě neudržel brankář Vojáček střelu z dálky a Kozák zblízka trefil břevno. Už o šest minut později se ale po centru zprava dostal k odraženému míči Barteska, který s přehledem střelou k tyči otevřel skóre.

V 67. minutě se Víškova bomba z dálky otřela o tyč olomoucké branky a chvíli nato pádem pod nohy Bartesky zabránil brankář Vojáček jistému gólu, posléze zlikvidoval i dělovku Halašky po průniku z úhlu. Až v 89. minutě jej ale překonal hlavou Kozák, který si naběhl na přesný centr.

Vítězný gól v nastavení posunul HFK na druhé místo

Hostující outsider se statečně pral o bodový zisk, už ve třetí minutě prošel po pravé straně Tóth a střelou z ostrého úhlu překvapil brankáře Doležala. Ten pak odrazil další nebezpečné pokusy Bogdáně a Prokeše, ale postupně získávali převahu domácí. Po půlhodině hry poslal Spáčil centr z pravé strany a Da Silva u vzdálené tyče hlavou vyrovnal.

Po přestávce začali domácí tlakem, nedařila se jim však kombinace. V 60. minutě se ale povedl Kazárovi únik po pravé straně a jeho přesná střela znamenala vedení 2:1. Hned poté dostal za protesty na hlučínské lavičce červenou kartu náhradní gólman Šehovič.

Hosté se nevzdali a za devět minut prošel po rohovém kopu míč tečovaný u přední tyče celým pokutovým územím a nehlídaný Hornyak přízemní střelou vyrovnal. Z vítězství se ale nakonec přece jen radovali domácí.

V první nastavené minutě poslal Spáčil na branku vysoký míč a ten zapadl k pravé tyči. Hlučínský Bogdáň jej vykopl až za brankovou čarou, jeho spoluhráč Tirer uviděl po protestech druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Jakubčovice zdolaly poslední Bystrc

Branka po rohovém kopu ze 4. minuty, kterou vstřelil u zadní tyče číhající domácí František Hanus, nasměrovala Jakubčovice k prvnímu vítězství po čtyřech porážkách. Po nedovoleném zákroku Aleše Schustera zvýšil ve 28. minutě z pokutového kopu zkušený Martin Prohászka. Hosté byli v první půli nejblíže gólu po lobu Zdeníčka, který skončil na tyči.

Po změně stran poslal hostující kouč do hry druhého útočníka, ale odměny v podobě gólu se dočkal až v předposlední minutě, kdy přistál centr Beleje až k nohám náhradníka Kaliny, který měl dostatek času k překonání domácího Pospěcha. Brňané, poslední tým tabulky, se radovali ze snížení už ve 49. minutě, vinou ofsajdového postavení Zedníčka ale sudí gól neuznal.

Výsledky:

Třinec - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 11. Zoubele, 89. Fousek. Rozhodčí: Možíš - Peřina, Tacina. ŽK: Čelůstka, Matěj - R. Novák, Stárek, Karlík. Diváci: 621.

Třinec: Vreštiak - Lisický, Brezničan, Pindor, Matěj (85. Miko) - Malíř, Ceplák (46. Cieslar), Čelůstka (69. Kořínek), Janeček - Szmek, Maceček. Trenér: Čopjak.
Ústí nad Labem: R. Novák - Stárek, Palša, T. Novák, Dvořák - Zoubele (80. Mašanský), Martykán, Karlík, Hruška - Fousek, Vondrášek (74. Procházka). Trenér: Rys.

Opava - Olomouc B 2:0 (0:0)
Branky: 56. Barteska, 89. Kozák. Rozhodčí: Hájek - Chytil, Pelikán. ŽK: Víšek - Šalamoun, Chmelíček, Řehák. Diváci: 2645.

Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš, Würth, Barteska, Zapletal (85. Sluka), Půda (75. Halaška), Kozák (90. Uvíra). Trenér: Neček.
Olomouc B: Vojáček - Kopecký, Šalamoun, Barcal, Stroupek (87. Rojka), Schulmeister, Řehák, Nepožitek, Hrdlovič - Chmelíček, Petr (70. Michalčák). Trenér: Balcárek.

HFK Olomouc - Hlučín 3:2 (1:1)
Branky: 30. Da Silva, 60. Kazár, 90.+1 Spáčil - 3. Tóth, 69. Hornyak. Rozhodčí: Szarowski - Mikel, Čecháček. ŽK: Lošťák, Grim, Kalvoda, Los - Tóth, Prokeš, Bogdáň, Tirer. ČK: 60. Šehovič, 90.+1 Tirer (oba Hlučín). Diváci: 910.

HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Grim, Dadák - Kazár (78. Los, 90. Mráček), Da Silva (78. Korčián). Trenér: Kalvoda.
Hlučín: Valach - Volek (42. Hornyak), Bogdáň, Štýbar, Tomáš - Žižka, Sáblík, Tirer, Prokeš, Tóth (80. Havlíček) - Dombi. Trenér: Cviertna.

Jakubčovice - Bystrc 2:1 (2:0)
Branky: 4. Fr. Hanus, 28. Prohászka z pen. - 89. Kalina. Rozhodčí: Douda - Hojsík, Lakomý. ŽK: Fischer - Belej, Schuster. Diváci: 251.

Jakubčovice: Pospěch - Kopta, Kuděla, Krajčovič, Daněk - Fr. Hanus (75. Mikula), Baránek, Fischer (84. P. Kunc), Vondra (72. Krohmer) - Svatonský, Prohászka. Trenér: Bittengel.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Schuster, Michal, Kasálek - Smutný (79. Kalina), Jirásek (46. Logara), Nechvátal, Bajer (73. Mrázek), Belej - Zedníček. Trenér: Machala.