Risknou United nákup mladíka za 100 milionů liber?

Risknou United nákup mladíka za 100 milionů liber?

Vycházející hvězda římského Lazia Sergej Milinkovič-Savič je nepochybně jedním z největších současných talentů v Evropě. Toho si jsou v Itálii moc dobře vědomi a při vyjednávání o případném přestupu budou chtít z prodeje dvaadvacetiletého záložníka vytěžit co nejvíce. To se jim podle všeho povede, protože zájem už projevil bohatý Manchester United.

Milinkovič-Savič přišel do věčného města v roce 2015 a od té doby odehrál za Lazio 107 zápasů s bilancí dvaadvaceti gólů. Ten poslední dal v neděli Sassuolu a byl pro něj dvanáctou letošní trefou ve 33 soutěžních duelech, což je na záložníka hodně solidní bilance.

Podle britského deníku The Sun už na Old Trafford padaly čísla. Mluví se o tom, že by na jeho příchod United potřebovali částku přesahující 100 milionů liber, což ovšem okamžitě rozvířilo debatu o tom, jestli se tato investice opravdu vyplatí.

Rudí ďáblové však nejsou jediným týmem, který srbského reprezentanta sleduje. Ve hře jsou totiž i další velkokluby Real Madrid a Paris Saint-Germain.

Pokud by však zamířil do Manchesteru, s největší pravděpodobností by překonal klubový rekord Paula Pogby, kterého si José Mourinho v roce 2016 přivedl z Juventusu Turín za 89 milionů liber.

Za sumu převyšující 100 milionů liber si ale řada expertů představuje hráče, který je na té nejvyšší úrovni, což v případě dvaadvacetiletého Srba říci nelze. Byl by to risk. Jeho forma může totiž dál raketově růst, ale zároveň může nabrat stejně raketový pád.