Královice na Hájích sahaly po bodu

Domácí měli raketový nástup a po čtyřech minutách vedli 2:0. Hosté zlepšenou hrou ve druhé půli vyrovnali, sahali i po bodu, ale nakonec se vlastním Máchalovým gólem třináct minut před koncem sami porazili. Vše začal už ve 2.min. Janoušek, který parádní přihrávkou našel nabíhajícího Pospíšila a ten věděl, jak s balónem naložit. Feďko byl proti jeho střele bezmocný.

O dvě minuty později si Janoušek všiml, že hostující gólman je daleko z branky a krásným lobem, snad ze třiceti metrů, poslal míč podruhé za jeho záda. Takový začátek snad na Hájích ani nepamatují, královickou obranu nachytali domácí borci doslova v nedbalkách. A skóre mohlo narůstat, jenže další šance Duba a Pospíšila zůstaly nevyužity. Hosté se k prvnímu ohrožení dostali až v 18.min., kdy po Randově rohu hlavičkoval Máchal těsně nad. Pak se v šanci objevil Randa, střela mu však nesedla a před našlápnutým Máchalem zachraňoval v posledním okamžiku Hartman. Ve 26.min. se po Lillingově centru dostal do jedinečné šance Michal, jenže přehodil vybíhajícího Tlustého i bránu. Na druhé straně zase mohl po centru Ostrihoně hlavou zvyšovat Pospíšil, avšak Feďko skvěle zasáhl. Když pak v závěru poločasu nedokázal Máchal ani ze třech kroků usměrnit míč za brankovou čáru, odcházela do kabin mnohem spokojeněji domácí jedenáctka.
Do druhé půle nastoupili hosté jak vyměnění. Hned z prvního útoku byl před vápnem faulován Randa, sám si postavil míč a krásnou střelou přes zeď vymetl pavučinu v levém růžku Tlustého brány. Po dvou minutách mohlo být dokonce srovnáno, ale Máchal naštěstí pro domácí těsně minul pravou tyč. V 54.min. zas bylo horko u druhé branky. Po chybné „malé domů” J.Mervarta se zmocnil míče Štípek, obešel vybíhajícího Feďka a z úhlu mířil jen do tyče. Následnou dorážku pak stačil gólman vyrazit. Hosté poznali, že i domácí obrana je zranitelná a nevynechali jedinou příležitost k rychlému protiútoku. V 59.min. se o to pokoušel rychlým brejkem Michal, dostal se až před Tlustého, ale ke zdárnějšímu zakončení už neměl dostatek sil. Za dalších devět minut bylo ale enormní úsilí hostů přece jen korunováno vyrovnávacím gólem. Pronikajícího Randu zastavil už uvnitř vápna Hrůza jen za cenu faulu, a nic jiného než penalta nemohlo následovat. Míč si opět postavil sám postižený a přízemní dělovkou nedal Tlustému šanci. S tímto stavem by byli hosté určitě spokojeni až do konce. Kalich hořkosti museli nakonec vypít v 77.min, kdy střídající Brož
rozehrál přímý kop před branku a vracející se Máchal si nešťastně hlavou srazil balón do vlastní brány. Otřesení hosté se v závěrečných minutách už nezmohli na jedinou akci, která by vedla alespoň k jejich vyrovnání. Tři body tak nakonec zůstali na domácím pažitu a hosté o přeborovou příslušnost musí bojovat dál.
Miroslav Starý (Sokol Královice): Dáme fóra soupeři, zejména druhá branka a ve 4.min. prohráváme 2:0. Pak soupeř hrozí rychlými protiútoky, po celý zápas, ale my zahodíme spoustu šancí, na utkání venku až poměrně dost. Pak se nám podaří ze standardních situací vyrovnat a nakonec vlastní brankou prohrajeme, po faulu který nebyl a navíc tomu předcházel faul. My jim nakonec dáme vítěznou branku.
Petr Sýkora (FC Háje): Celý zápas ovlivnil raketový nástup, dali jsme dva rychlé góly a mohli jsme přidat další tři. Kluci asi podlehli určitému sebeuspokojení a mysleli si, že to půjde všechno samo. Nejhorší je, když se vede 2:0, pak stačí jeden kontaktní gól, je to už všechno o psychice a soupeř se chytne. Upozorňoval jsem i na to, že soupeř nesmí kopat standardky kolem vápna, protože Randa je na to vynikající. Je první minuta, my mu dáme čichnout a on nám to pošle do šibenice. Penalta taky naprosto zbytečná. Druhý poločas byl z naší strany špatně zvládnutý. Soupeř podal sympatický výkon, porazil se vlastním gólem. Za to mu děkujeme. Možná si bod zasloužil, ale na to se dneska nehraje.

FC Háje - Sokol Královice 3:2 (2:0)
Branky: 2. Pospíšil, 4. Janoušek, 77. valstní Máchal - 46. a 68. z penalty Randa ŽK: Štípek - L. Mervart, Randa Rozhodčí: Váňa - Gotthard, Berka Diváků: 60
FC Háje: Tlustý - Pavelka, Hrůza, Hartman, Sojka (60. Brož) - Pospíšil, Bičaník, Janoušek, Ostrihoň - Dub, Štípek ( 87. Aksamit). Trenér Petr Sýkora.
Sokol Královice: Feďko - Lilling, Hegr, J.Mervart - L.Mervart, Mach, Bobek, Znamenáček - Michal, Máchal, Randa. Trenér Miroslav Starý.