Přestupové drby: Iniesta do City, Bale do Bayernu?

Přestupové drby: Iniesta do City, Bale do Bayernu?

Přestupové okno je dávno uzavřené, ale evropské kluby se mohutně připravují na letní období. V následujícím textu vám přinášíme poslední přestupové spekulace.

Everton podle Sunday Mirror mocně touží po Jamiem Vardym z Leicesteru. Minulý týden mělo vedení Toffees schůzi, na které řešilo letní akvizice: a hvězda Lišek má být číslo 1 na seznamu letních posil. Vznikne úderka Rooney - Vardy?

To, že jsou Pepe Guardiola s Andrésem Iniestou blízcí přátelé, je známo. Nyní se ale trenér Citizens pokouší o husarský kousek – prý nabízí španělskému záložníkovi angažmá v Manchesteru, kde by měl zakončit svou slavnou kariéru. Přestože má v Barceloně třiatřicetiletý hráč podepsanou doživotní smlouvu, Guardiola věří, že přítele přesvědčí. Píše o tom Sunday Mirror.

David Alaba možná opustí Bayern Mnichov. Přestože má podepsanou smlouvu do roku 2021, přemýšlí o změně. Dokážu si představit, že se vydám jinou cestou, pokořit nové výzvy, řekl pětadvacetiletý hráč pro rakouský list Kurier. Zájem by měla Barcelona nebo Real Madrid.

A pokračuje i vyjednávání okolo Garetha Balea. Už dlouho na něj cílí dva anglické kluby, Manchester United a Chelsea (u Blues by se ale spíše jednalo o výměnu s Hazardem), podle posledních informací nicméně vítězí Bayern Mnichov. Podle listu Don Balon je za něj bavorský klub ochoten utratit 89 milionů liber (2,5 miliardy korun). Tam by měl nahradit stárnoucího Robbena a Riberyho.

Liverpool sleduje záložníka Nice Jeana Seriho. Šestadvacetiletý hráč má výstupní klauzuli stanovenou na 35 milionů liber (přibližně miliardu korun) a Klopp je ochoten tuto částku akceptovat. Seri, který bývá přirovnáván ke Kantému z Chelsea, by měl nahradit Emre Cana. Tomu v létě končí smlouva a zatím se zdá, že ji nehodlá prodloužit (navíc má vyjednávat s Juventusem). Píše o tom The Sun.

A nakonec znovu Bayern, který se zajímá o šestnáctiletého francouzského útočníka Willema Geubbelse z Lyonu. Ale bude si muset připravit naditý měšec! 62,5 milionů liber (skoro dvě miliardy korun)! Loňské léto okolo Geubbelse kroužila plejáda evropských velkoklubů, ale už tehdy se prezident Lyonu Aulas vyjádřil jednoznačně. Když mu přistála nabídka od Monaka, řekl: Právě vydělali 300 nebo 400 milionů liber. Tak ať za Geubbelse zaplatí! Ale pokud si Willem myslí, že se bude mít lépe v Monaku než v Lyonu …. Monako koupilo Pietra Pellegriho za 25 milionů liber. Ale my dárky nerozdáváme, rozohnil se podle webu ReadBundesliga Aulas. Vyšroubují konkurenti Bayernu cenu ještě výš?