Vládnout Ligue 1 nestačí. Emery už tuší, kdo by jeho práci mohl po sezóně převzít

Vládnout Ligue 1 nestačí. Emery už tuší, kdo by jeho práci mohl po sezóně převzít

Paris Saint-Germain by rádo uspělo v Lize mistrů, ale ani letos se tak nestane. V úterý byl nad síly francouzského giganta Real Madrid. Co na tom záleží, že PSG vede Ligue 1 s náskokem čtrnácti bodů a pod taktovkou kouče Unaie Emeryho vytvořilo nový klubový rekord, když ze svého stadionu dělají nedobytnou tvrz. Konec v pohárové Evropě zřejmě vedení přesvědčilo k tomu, že na trenérské křeslo by měl usednout někdo jiný.

PSG má ty nejvyšší ambice a už se nespokojí jen se statusem nejlepšího francouzského klubu. Vedení chce uspět také v Evropě, což se zatím nedaří, přestože si trenéři jinak nevedou špatně. Už Laurent Blanc vykazoval dobré výsledky, přesto na jeho místo dorazil Unai Emery, který dokázal dovést Sevillu k triumfům v Evropské lize. Jeho svěřenci sbírají v Ligue 1 jednu výhru za druhou, ale Liga mistrů se zdá být prokletou.

Přitom si už ve skupině muselo poradit se slavným Bayernem Mnichov, ale první místo další snadnou cestu nezaručilo. Real v té své skončil druhý za Tottenhamem, přesto v obou zápasech s PSG dokázal, jak moc zkušenosti rozhodují. Nyní se zdá, že vedení prahne po triumfu v prestižní milionářské soutěži natolik, že Emeryho obětuje a pokusí se vyhrát tento závod s jiným stratégem.

Podle informací listu The Daily Mail je PSG připraveno rozvázat s Emerym po sezóně spolupráci a na jeho místo dosadit Antonia Conteho. Vedení klubu již italského kouče kontaktovalo a započalo jednání. Současný kouč londýnské Chelsea nezažívá vydařenou sezónu, přestože v té minulé na Ostrovech vládl pevnou rukou. O jeho odchodu ze Stamford Bridge se spekuluje již delší dobu.