Raúlova trenérská kariéra začne již brzy. Kde to bude?

Raúlova trenérská kariéra začne již brzy. Kde to bude?

Čtyřicetiletý Španěl Raúl Gonzáles Blanco, jenž se se svou profesionální hráčskou kariérou rozloučil v roce 2015 a do té doby stačil nasbíral 102 mezinárodních startů, se chystá udělat krok do trenérského světa.

Jak informoval specializovaný server marca.com, od léta 2018 by měla nezpochybnitelná ofenzivní legenda Bílého baletu převzít trenérskou funkci mládečnického béčka Ralu (Juvenil B).

Šestinásobný šampion LaLigy se třemi triumfy v LIze mistrů, jenž má získat trenérskou licenci již v dubnu, u kormidla nahradí Álvara Benita, kterého čeká přechod z mládežnického béčka do A-týmu Realu.

Raúlovi se dařilo sbírat trofeje i mimo španělskou metropoli. Titul získal v katarské Stars League i druhé americké nejvyšší soutěži NASL. V Německu se mu zase podařilo ovládnout DFB Pokal a následně i Superpohár.

Někdejší snajpr Schalke 04, Al-Saddu či New Yorku Cosmos, jenž zářil v barvách španělského velkoklubu v letech 1994 - 2010, patří k nejlepším klubovým střelcům v historii a novou profesní etapy začne od nuly.

U staršího dorostu (do 19 let) mimochodem trénovala i další někdejší maridská ikona Guti. Ten získal se svým výběrem po zisku tří trofejí treble a hned čtyři jeho svěřence pozval Zinedine Zidana na start letní přípravy.