Vrba se po zápase s Bohemians netajil smutkem: Náš výkon byl špatný, domácí si zasloužili vyhrát

Vrba se po zápase s Bohemians netajil smutkem: Náš výkon byl špatný, domácí si zasloužili vyhrát
OBSAHUJE OHLASY

Fotbalisté Viktorie Plzeň v posledním zápase třiadvacátého kola HET ligy venku nestačili na Bohemians 1905 (5:2) a jenom tak podtrhli svou špatnou jarní formu, která čítá jedno vítězství ze sedmi ligových duelů. Není se tedy čemu divit, že trenér Vrba byl po zápase zklamaný nejen z výsledku, ale i z přístupu svých hráčů do utkání.

Západočeši se až doposud mohli pyšnit nejlepší obranou v lize (10 inkasovaných gólů), ovšem jakmile přijeli do Ďolíčku, tento počet o pět branek rozšířili. Plzeň podobně jako vstup do jarní části sezony prospala i úvod zápasu s Bohemians a než se stihla vzpamatovat, musela odpovídat na třígólové manko.

„Náš výkon byl špatný. Domácí hráli důrazněji a celkově byli i lepší. My jsme se ztráceli ve vlastní hře, nedokázali jsme si ani přesně přihrát a Bohemka toho jenom využívala,“ uvedl Pavel Vrba.

Když se Viktorii podařilo v prvním poločase dostat na rozdíl dvou branek, trenér hostujícího celku sáhl v jednačtyřicáté minutě ke střídání. Ze hry stáhl Aleše Čermáka a místo něho na hřiště poslal Marka Bakoše.  

„Prohrávali jsme o dvě branky, a tak jsme chtěli podpořit naši ofenzivní část hry, protože doposud se nám nic nedařilo. To střídání nesouviselo s výkonem Čermáka, pouze jsme přešli do hry s dvěma útočníky,“ vysvětloval.   

Místo v brance zaujal Aleš Hruška, jenž se mezi třemi tyčemi objevil také v Evropské lize proti portugalskému Sportingu a v lize konkrétně i v posledním ligovém střetnutí s Ostravou. Proti Klokanům musel čelit dvanácti střelám, z nichž rovnou pět propustil za svá záda.

„Hruška měl za sebou dobré utkání s Ostravou (0:0), proto jsem se rozhodl mu dát prostor znovu. Není to tím, že bychom Kozáčikovi nevěřili. Na oba brankáře se můžeme kdykoliv spolehnout,“ konstatoval čtyřiapadesátiletý trenér.

Plzeň jako by se nemohla stále probudit z dlouhého zimního spánku. Jeden nepřesvědčivý výkon střídá druhý, čímž na čele tabulky riskuje i ztrátu luxusního vedení, které si s sebou přivedla z povedeného podzimu.

„Podzim nám vyšel nad očekávání dobře. V některých zápasech jsme měli štěstí, které nám teď chybí, ale tohle dneska rozhodně neplatilo. Zápas s Bohemkou byl o kvalitě, tu měli domácí na své straně a po zásluze to utkání dotáhli až do vítězného konce,“ ukončil Vrba svůj proslov.