Klopp: Za normálních okolností by ve finále hrály Manchester City a Barcelona

Klopp: Za normálních okolností by ve finále hrály Manchester City a Barcelona

Protože v minulosti dokázaly ve vyřazovací fázi Ligy mistrů vymazat třígólové manko pouze Deportivo La Coruňa s Barcelonou, liverpoolský manažer Jürgen Klopp nechtěl na pozápasové tiskové konferenci v Manchesteru uvěřit tvrzení novinářů, že v semifinále bude AS Řím.

Aktuálně čtvrtý tým Serie A, jehož nejdražším nákupem historie je loňský příchod Patrika Schicka, nebyl v pohárové Evropě tak daleko dlouhých čtyřiatřicet let...

"Když mi řekli, že AS vyřadilo Barcu, myslel jsem, že je to vtip. Abyste tomu správně rozuměli, nemyslím to vůči Římu nijak neuctivě. Ale pochopte, oni přišli o Salaha a jsou v semifinále Ligy mistrů. To je fakt něco fantastického," chválil Vlky z Olympijského stadionu někdejší stratég Mainzu či Dortmundu, jehož slova citoval server idnes.cz.

V semifinále Ligy mistrů dlouho nebyli ani Reds. Naposledy se tak stalo před deseti lety, kdy tehdejší výběr vyřadil Arsenal.

"Že jsme dali Manchesteru City ve dvou zápasech pět gólů a dostali jen jeden, zní téměř neuvěřitelně. Tahle soutěž je hodně férová, přesto si myslím, že za normálních okolností by ve finále hrály Manchester City a Barcelona. Tedy kluby, které jsou teď venku," doplnil na portálu idnes.cz šéf Kariuse, Firmina, Maného, Salaha a spol.

Semifinálový los proběhne ve švýcarském Nyonu v pátek a celek z Anfield Road může dále snít o napodobení Istanbulu 2005. "Pořád to však v semifinále bude hodně nabité. Dva velmi silné týmy plus Řím a my," zakončil padesátiletý německý odborník, jenž vládne klubu sídlícímu u řeky Mersey od října 2015.