Šest renomovaných trenérů, kteří by měli od léta sedět na nových lavičkách

Šest renomovaných trenérů, kteří by měli od léta sedět na nových lavičkách

Hlavní transferové okno, které vypukne ještě před startem světového šampionátu v Rusku, nebude jen o nákupech a prodejích hráčů, ale také o angažování nových trenérů. Měnit šéfy laviček budou v Paris Saint-Germain nebo Bayernu Mnichov a kdo ví, možná také v Chelsea, Arsenalu či Barceloně. Které momentálně volné tváře by měly mít od léta novou práci? 

Carlo Ancelotti

Osmapadesátiletý italský odborník je bez práce od konce září, kdy byl odvolán sportovním vedením Bayernu Mnichov. V jeho případě je skloňováno hned několik možností - buď návrat do Premier League, ve které v minulosti vedl Chelsea, tak působení přímo na Apeninském polostrově, na němž slavil úspěchy s Juventusem či AC Milán. Reálně to vypadá na Starou dámu, kterou opustí Allegri, případně italský národní tým.

Luis Enrique

Exbarcelonský stratég s minulostí v Celtě Vigo či AS Řím si vzal po konci na Camp Nou roční volno, které se pomalu chýlí ke konci. Dvojnásobný vítěz LaLigy i vítěz Ligy mistrů je spojován například s Chelsea a nejednou už se o něm mluvilo také za zdmi Parku princů, kde je doma Paris Saint-Germain. Pokud jde o budoucnost, nepochybně půjde o klub, který bude v domácích podmínkách bojovat o titul a bez šancí nebude ani v pohárové Evropě.