Za dva roky budeme hrát Ligy mistrů, prorokuje opavský Kuzmanovič

Za dva roky budeme hrát Ligy mistrů, prorokuje opavský Kuzmanovič

Postoupit do ligy, vyhrát ji a další rok hrát Ligu mistrů, říká Nemanja Kuzmanovič, střelec slezského týmu. I tento vtípek vypovídá o atmosféře, která panuje v kabině lídra druhé ligy. Kuzmanovič byl zvolen Hráčem měsíce ve druhé fotbalové lize. Není to překvapení, celému týmu se daří, Kuzmanovič je spolu s Janem Pázlerem na čele tabulky střelců (14 gólů). A zdá se, že Opava bez problémů míří do nejvyšší soutěže.

 

Zatím mi to tam padá. Když se daří týmu, daří se i mně. Na hřišti si to užívám a padá mi to tam. Pořád je pro mě ale hlavním cílem pomoci týmu. Udělám vše pro to, abych ještě nějaký ten gól dal, říká srbský útočník.

Opava nyní válí na všech frontách – Trenérem měsíce byl zvolen Roman Skuhravý a Kuzmanovič pro něj nemá než chválu. Změny se tady začaly dít už před startem minulé sezóny. Přišel nový trenér s asistentem, našim bývalým spoluhráčem. Každý trenér přinese něco nového a jiného, a nám to prostě sedlo. Má výborně vymyšlenou taktiku, k tomu jsme posílili kádr. Víme, co chceme hrát a jde nám to skvěle. Dařilo se nám to už loni, ale těsně jsme to nedotáhli do konce. Avšak hráli jsme i finále poháru, takže už ta první sezóna byla úspěšná. Teď jsme na ni navázali. Máme skvělou partu a skvěle si to sedlo, říká Kuzmanovič pro oficiální web druhé ligy.

Navíc byl Srb nedávno zvolen kapitánem a zdá, že mu role sedí a pomáhá celému týmu. Soustředím se na svůj výkon, ale snažím se více podporovat spoluhráče a všímám si třeba, zda bychom měli přidat či zvolnit. Je to zejména o komunikaci. Hlavně ale musím sám podávat dobré výkony, abych klukům pomohl. Zvládli jsme je dobře a páska mi zůstala.

V tuzemsku se Kuzmanovičovi líbí (navíc má českou manželku) a rád by spolu s Opavou dosáhl i větších individuálních úspěchů. Třeba v Lize mistrů, jak vtipkoval v úvodu. Nakonec to není nereálné – Sigma Olomouc v letošní sezoně HET ligy ukazuje, jak na to.